Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » X^5 = -1×x^2 /:x^2 x/x^5-2 =...

Nemakiregondolsz kérdése:

X^5 = -1×x^2 /:x^2 x/x^5-2 = -1 1^3 = -1 Ez az egyenlet csak így tud kijönni? Ha igen, akkor csak sima egyenlőtlenség vagy lehet paradoxonnak is nevezni?

Figyelt kérdés
Ezt matek házi megoldásánál találtam ki. Az exponenciális egyenleteket vesszük és csak úgy kitaláltam, hogy ez amúgy így működik-e.

2023. szept. 28. 17:57
 1/2 anonim válasza:
Nem tudom
2023. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, működik, csak nem zökkenőmentesen; ha megnézed, akkor az egyenletnek az x=0 is megoldása, amit nem kaptál meg, „elvesztettél”. Ennek oka az, hogy menet közben ismeretlennel osztottál, aminek az értéke lehet 0 is, amivel viszont nem szabad osztani.


Tehát a levezetés azzal a kikötéssel helyes, hogy ha x^2 =/= 0, vagyis x =/= 0, akkor az osztást el lehet végezni, ha meg x=0, akkor azt külön megvizsgáljuk, hogy az egyenletnek megoldása-e.

2023. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!