Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eddigi "karrierem" teljesen...

Eddigi "karrierem" teljesen meguntam. Milyen irányba menjek tovább?

Figyelt kérdés

30F vagyok, eddig logisztikai munkakörökben dolgoztam, de már nagyon unom. Levelezni külföldi partnerekkel, ilyen-olyan terveket kalkulálni, excelekben táblázatokat-riportokat csinálni, hülye meetingekre járni.. igazából semmi hasznát nem látom már a munkámnak.


Van még bennem egy löket, hogy valami új diplomát csináljak, orvos már nem leszek, de mérnöki pálya még szóba jöhet.


Villamosmérnökit néztem, hogy talán az az aduász, de azon belül mégis milyen irányba érdemes szakosodni? Mit érdemes vele kezdeni hosszú távon?


Túl sok mérnök ismerősöm nincs, ezért aki tudja, írja meg bátran véleményét és tapasztalatát.


Köszönöm.



2023. szept. 30. 01:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"eddig logisztikai munkakörökben dolgoztam, de már nagyon unom."

"Villamosmérnökit néztem, hogy talán az az aduász"

Ha megint nem úgy választasz, hogy a terület érdekeljen, akkor azt is megunod pár év után, csak akkor már kedved sem lesz új diplomát szerezni.


Egyébként menne a magas szintű fizika, matek, amit ott tanítanak? Anélkül én nem biztos, hogy ezzel próbálkoznék.


Amgúy meg, ha tényleg nagyon unod, akkor én előbb megpróbálnám azt, hogy cégen belül manager-i irányba el tudok-e mozdulni, és akkor már az is új terület, ha pedig lesz manager-i tapasztalatod egy helyen, akkor azzal már más profilú cégekhez is tudsz vele menni.

2023. szept. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnök elég keresett szak,de nehéz is.

Csak akkor vágj bele, ha tényleg van hozzá motivációd

És ugye érdemes lenne levelező képzést keresni

2023. szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Informatika a top fizu szempontjából mernokok között, utána viszont a villamos mérnök jön sztem talan meg még a mechatrosok. Aztán még a gépész lehet jó, ha valami tényleg nagy gep vagy jarműipari multihoz be tud kerülni az ember. A többi mérnök szakot ezen kívül nem is eroltetnem ha fontos a penz. Gondolok itt ilyen epìtész, agrár, környezet meg hasonló mérnök szakokra.
2023. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól jársz vele, és talán kézzel foghatobb eredménye is lesz a munkádnak vele, pláne ha elmész kivitelezési területre, ahol nap mint nap látod mire jutottak a nap végén. Persze tervezni is lehet. Azonban mire belevágsz a matek tudásod annyira felfeissitenem , netán bővítenem is hogy legalább deriválasig, integrálásig újat ne mondjanak az egyetemen, sőt ha ezek alapjaival is tisztában vagy az sem árt, mert az eleje nem lesz könnyű

. Aztán általánosanondom, hogy aki az első pár felévet túléli az jó eséllyel be is fejezi a képzést.

2023. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnök nem érdekel? Szerintem az is jó kis szak.
2023. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Én erösáramos villamosmérnök vagyok és rettentöen szemezek az AI-val, deeplearning, machinelearning dolgokkal. Külföldön olyan melók vannak erre, hogy évente 1 ház ára bejönne.

Szerencsére nem áll rettentöen távol a tudásomtól, de ahhoz meg eléggé távol áll, hogy el kell gondolkodjak rata, tényleg szeretném-e csinálni.

Szóval ízlések és pofonok, meg ha már villamosmérnök, akkor az automatizálást ajánlom, nagy lereslet van rájuk.

2023. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!