Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után nem számít az...

Mennyi idő után nem számít az érettségi egyetemen?

Figyelt kérdés
1 év után még számítanak az érettségi eredmények, vagy csak azt nézik, hogy van-e, és inkább a felvételi a fontos?

2023. okt. 12. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Az adott egyetemnél nézz utana. Ilyen nagyrészt csak a műveszeti kepzéseknel van hogy bem számít az érettségi

Mondjuk nem értem mit értesz azalatt hogy 1 év után.

2023. okt. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdést. Tőled az egyetemen a kutya sem fogja megkérdezni, hogy milyen lett az érettségid, az a lényeg, hogy bejutottál (már ha erre irányul a kérdés (
2023. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A felvételire értem. Mondjuk mittomén ha leérettségiztél, dolgozol valamit 3 évig, aztán rájössz, hogy egyetemre akarsz menni (mondjuk agrártudomány) akkor ott még mennyire nézik, hogy milyen érettségid lett?
2023. okt. 12. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy az érettségi + középiskolai eredményekből számítják a pontokat, miért ne néznék?
2023. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A felvételinél mindig számít, maximum a mértéke változhat a pontszámítás pontos módjától függően. Arról mindent megtalálsz a Felvin, de olyan nincs, hogy felvételinél ne számítson az érettségi.
2023. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanúgy számít, semmit nem jelent mikor érettségiztél
2023. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi a felvételihez kell. Pont.
2023. okt. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mire gondoltál, miből számolják a pontokat szerinted?
2023. okt. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs még diplomád, akkor a művészeti felsőoktatási képzések kivételével az érettségid eredményei mindenképpen beleszámítanak a felvételi pontszámaiba. Most is és húsz év múlva is, legalábbis a jelenlegi szabályozás alapján. Csak aközött lehet választani, hogy pusztán az érettségid alapján, vagy az érettségid és a középiskolai jegyeid együttes figyelembevételével számolják a pontokat.


Ha azért tetted fel a kérdést, mert a rossz érettségi (és középiskolai) eredményeid miatt nem látsz esélyt arra, hogy felvegyenek, arra egyetlen megoldás van: újra kell érettségizned egy vagy két tárgyból. Erre mindenkinek bármikor joga van, bár fizetni kell érte. Itt találhatsz információkat erről:


[link]

2023. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyival egészítem ki az utolsót, hogy ha új érettségit teszel, az már csak a duplázásba számít bele. A tanulmányi pontokba csak a bizonyítványba levő jegyeid számítanak.
2023. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!