Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen következményekre...

Milyen következményekre számíthatok?

Figyelt kérdés
Elsőéves ELTE-s hallgatóként felvettem egy, a tanárom által javasolt tárgyat (4 kredites szeminárium) aminek a felvételkor még nem volt időpontja, azonban a későbbiekben kiderült, hogy ütközik az egyik gyakorlatos órámmal. Mikor megpróbáltam leadni a tárgyat, a Neptun már nem engedte, bementem az egyetemre megkérdezni, hogy ilyenkor hogy tudom leadni, és azt mondták hogy nem tudom leadni, ez a tárgy teljesítetlen lesz és következő félévbe fizetnem is kell érte. Ilyenkor azon kívül hogy fizetnem kell majd, lesz még valamilyen következménye ennek az egésznek?

#egyetem #teljesítetlentárgy
2023. okt. 17. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, akkor azért nem kell fizetni, mert nem jársz be, bárkivel megeshet. Egyszerűen nem kapsz a tárgyra jegyet, és ennyi. Ha később fel szeretnéd venni megint, akkor kell csak fizetni egy kisebb összeget.

Más egyéb következménye nincs annak, hogy egy tárgyat nem teljesítesz.

Esetleg beszélhetsz a tárgy vezetőjével, hogy ez a helyzet, mit lehet tenni, és lehet, hogy felajánlja, hogy nem kell bejárnod, ha nem folyamatos számonkérésű a tárgy.

Nekem is van olyan tárgyam, ahol a tanár azt mondta, hogy mivel kötelező órával ütközik a kurzusa, emiatt meg lehet beszélni, hogy ne kelljen bejárni.

2023. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És mennyire van hatással az ösztöndíjra amit majd a következő félévbe szeretnék megigényelni?
2023. okt. 17. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Tanulmányi ösztöndíjat nem lehet megigényelni. Más ösztöndíjat lehet és ott a feltételek között lehet elvárt kredit vagy tan. átlag.
2023. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!