Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Céges e-mail címről kiküldtem...

Céges e-mail címről kiküldtem egy általános ( céggel kapcsolatos tevékenységet leíró ) dokumentumot magamnak. Szerintetek ha észreveszik akkor ennek milyen következményei lehetnek?? Ha beperelnek milyen összegre számíthatok kártérítés gyanánt ?

Figyelt kérdés

Esetleg ha kitörlöm a céges e-mailról azt a bizonyos levelet akkor eltüntethetem a nyomot ( kérdőjel )


Csak azután jöttem rá, hogy ezt lehet nem kellett volna...


2021. nov. 13. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
chill, senkit nem izgat ameddig vlmi illegális espionágot tolsz
2021. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért perelnének be emiatt? Nyugi.
2021. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg ha kitörlöm a céges e-mailról azt a bizonyos levelet akkor eltüntethetem a nyomot ( kérdőjel )"

Nem, a rendszerben attól még benne marad (feltéve, ha van egyáltalán külön céges levelező rendszer)


"Ha beperelnek milyen összegre számíthatok kártérítés gyanánt ?"

Amekkora anyagi kárt okoztál ezzel a cégnek.


"Szerintetek ha észreveszik akkor ennek milyen következményei lehetnek??"

Önmagában azzal hogy a saját email cmíedre kiküldted (tehát harmadik félnek nem küldted tovább, nem hoztad nyilvánosságra) nem okoztál konkrét kárt a cégnek, így perelni biztosan nem fognak. 99 % az esélye hogy észre sem veszik, és ha mégis észreveszik akkor is 99 % hogy egy ejnyebejnyével megúszod. Legeslegrosszabb esetben kirúgnak, de ez is nagyon valószínűtlen.

2021. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nálatok ez mennyire "gáz", nálunk nem foglalkoztak ilyesmivel. Baj csak akkor lett volna, ha illetéktelenek kezébe jutnak érzékeny adatok, vagy visszaélek vele valamilyen formában.


Nyilván más a megítélés, ha ilyet egy NAV-nál lépsz meg... :)

2021. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"”Esetleg ha kitörlöm a céges e-mailról azt a bizonyos levelet akkor eltüntethetem a nyomot ( kérdőjel )"

Nem, a rendszerben attól még benne marad (feltéve, ha van egyáltalán külön céges levelező rendszer)“


Hát külön céges e-mailcím az biztos, hogy a levelező rendszer a céghez tartozna azt nem hiszem. De én eltudom képzelni, hogy millikókat fizetnek ennek a levelezőrendszernek csakhogy szemmel tudjanak bennünket tartani...Szóval attól félek, hogyha kitörlöm akkor látni fogják azt is hogy kitöröltem valamit


Illetve ugye a szerződésben az àll, hogy dokumentumokat csak a cég engedélyével lehet kivinni egyéb esetben pedig tudomásul veszem, hogy kártérítéssel és büntetőjogi felelősséggel tartozom feléjük...

2021. nov. 13. 15:23
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Hát amúgy nem egy kis cégről van szó ( több országban jelen van ), azért is félek.

2021. nov. 13. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a francnak küldted el magadnak? Elég nehéz véletlenül csatolni egy dokumentumot, véletlenül beírni a saját email címed majd pedig véletlenül a bezárás helyett a küldés gombra nyomni....
2021. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Hát külön céges e-mailcím az biztos, hogy a levelező rendszer a céghez tartozna azt nem hiszem."


Ha van egy cég 8000 alkalmazottal a telephelyen, ott nyilván mindnekinek van saját domainnel (jellemzően a cég neve) rendelekző szabványos email címe, az emailek egy központi hálózaton át mennek, és az emaileket (meg úgy kb. minden mást is) egy központi szerveren, esetleg a felhőben tárolják. Ebben az esetben biztosan visszanézhető akkor is, ha kitörlöd a fókodból. Ha a jóskapista bt 3 fős mikrovállakozásnál dolgozol, akik regisztráltak egy email címet neked sanyi.joskapistabt@gmail.com névvel, akkor ott nem tudják visszanézni.

2021. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ohh értem, egyébként microsoft office outlookos e-mailt használunk. De szerintem is belehet valami központi dolog állítvva :/ egyébként ez az incidens kb egy hónapja volt, csak pár hét múlva felmondanék és ilyenkor nem tudom mit kezdenek az e-maillel. Ezért gondoltam h akkor kitörlöm az a levelet, viszont ha látják azt is hogy kitörlök valamit, akkor inkább nem nagyon hívnám fel magamra és arra a bizonyos levélre a figyelmet.
2021. nov. 13. 22:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekik is van jobb dolguk mint az emailjeidet olvasgatni, még ha meg is tehetnék technikailag. Ha nincs valami konkrét okuk rá, nem fogják megnézni senki levelezését. Az egyébként nem gyanús ha kitörlöd, sőt el is várt hiszen véges a tárhely.
2021. nov. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!