Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek így informatik...

Érettségizhetek így informatikából?

Figyelt kérdés
10.-ben tanultam 1 évet, most nem tanulhatok (11.) és 12.-ben még egy évet. Ettől független érettségizhetek belőle?
2009. jan. 2. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom, hogy akkor érettségizhetsz egy tantárgyból, ha legalább 2 évet tanultad. Nem tudom, lehet-e megszakítással. A www.felvi.hu hallgató ügyvédjét kérdezted már? Biztos jobban tud rá válaszolni, mint én, 5 év távlatából, én még a régi rendszer szerint érettségiztem.
2009. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy érettségizhetsz, de kell lennie a sulidban fakultációnak ami kifejezetten ebből a tantárgyból készít fel a vizsgára, v a környéken vmelyik suliban biztos van. Körül kell nézni. Meg lehet kapni könyvet amibe tételek vannak infoból.
2009. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Akkor érettségizhet valaki egy tantárgyból, ha középiskolában legalább két évig heti két órában tanulta. De kérdezd meg az osztályfőnöködet, ő tudni fogja. Lassan úgyis jelentkezni kell az érettségire.
2009. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akkor lehet érettségizni ha az egyén befejezte az adott tárgyból a középiskolai tanulmányait? Mert én csak 9.-ben tanultam, és most 11.-ben szeretnék érettségizni belőle. Ha nem így van akkor majd csak jövőre tehetem le? Akkor is csak ha jövőre felveszem faktnak?
2009. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1993. évi LXXIX. törvény 9§ (3) A tanuló - tanulói jogviszonyának fennállása alatt abban az iskolában, amelyben a vizsgára történő

jelentkezéshez szükséges tanulmányait befejezte, ha az érettségi vizsga vizsgaszabályzata másképp nem rendelkezik

- a tizenkettedik, e törvényben meghatározott esetben a tizenharmadik évfolyam követelményeinek teljesítése után

érettségi vizsgát tehet.


Mikor akarsz érettségizni? Most 11.-ben? Azt megteheted, ha az sulidban csak 1 évig volt kötelező, és 12.-ben csak faktként akarod tanulni. De akkor már nem is kell, hizs idén leérettségizel. Jövőre ha befejezed a tanulmányaid infóból a középsuliban- alapjáraton is csak 10.-ben meg 12.-ben tanulnád- akkor persze minden gond nélkül érettségizhetsz.

2009. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!