Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek biológiából...

Érettségizhetek biológiából ha a suliban csak 10. -ben voltak óráim?

Figyelt kérdés

Szeptembertől végzős leszek és most augusztusból egy kicsit foglalkozni szeretnék a tantárgyak tételeivel, de hogy mit válasszak 5. tantárgynak az elég nehéz :P Informatikán és a fizikán gondolkodtam, de valahogy nem vagyok abban biztos, hogy olyan jól fel tudnék készülni belőlük, mint biológiából... Szóval ha csak 1 évig tanultam, attól még lehet érettségizni? Tudom azt hajtogatják, hogy 2 évig kell tanulni, de hadd én döntsem el mit akarok! 11. előtt meg nem gondoltam bele hogy mi legyen...


Köszönöm a segítséget!


18/F


2011. aug. 6. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha érettségizni akarsz egy tárgyból legalább 2 évig kell tanulnod.
2011. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy így nem lehet.Merthogy nincs meg az óraszám.Legalábbis nekem ezt mondták mikor földrajzból szerettem volna érettségizni.Nem is engedték meg ez miatt.
2011. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2 évig kell tanulni, de egyébként az infó könnyebb, mint a biosz. Én érettségiztem mindkettőből, és infóból könnyebb volt felkészülni, bár az eredmény százalékra pontosan ugyanannyi lett
2011. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szóval az infót nyugodtan bevállalhatom?
2011. aug. 6. 16:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ha már bioszból nem tudsz, bár azért még megkérdezhetnéd egy tanártól vagy vkitől. Az infóban az a jó, hogy tudsz otthon is gyakorolni rá, van egy csomó feladat megoldással, plusz az elmélet is fent van, mert rengeteg tétel van. Bár én jártam különtanárhoz, de csak azért, mert a suliba 3 év alatt (előrehozottan csináltam) semmit sem tanultunk, csak neteztünk.
2011. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Persze, azért megkérdezem!


Megtudnád adni az oldal címét ahol feladatokat találok megoldásokkal együtt? + az elméletet, azaz mindent amiből te készültél? Hatalmas segítség lenne!


köszi előre is :)

2011. aug. 6. 16:45
 7/14 anonim ***** válasza:

hú majd előkeresem őket, mert most hirtelen nem tudom, mert új a gépem. De ott ahol vannak a korábbi érettségit, ott a megoldást is felrakják, azok itt vannak: [link]


De majd még keresgélek

2011. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Feltétlen írj, ha esetleg megtaláltad :)

2011. aug. 6. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:

NINCS ilyen szabály, hogy két évig kell tanulni, csak mivel most nincs jelentkezési időszak, ezért nem mondjuk el naponta hatszor. Jó emberek, 2004-ben volt utoljára ilyen szabály, tessék már leakadni róla!


Akkor jelentkezhetsz biológiából érettségire, ha a saját iskolád tantervi követelményeit teljesítetted. Ez a jogszabály. Ha egy év volt előírva, akkor egy év után. Az más kérdés, hogy tartalmilag mennyit ér neked az érettségin az az egy év, és mennyit kell még rátanulnod.

2011. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, és még valamit hozzátennék: fordulj bátran a tanáraidhoz, különösen az iskolában az érettségit szervező igazgatóhelyetteshez, ők ugyanis értenek is hozzá, és szakszerű, hiteles tanácsokkal látnak el, ami a GYIK-ról nem minden esetben mondható el; ha én most véletlenül ide nem tévedek, az első három válaszoló kórusban simán bebeszélte volna neked a rossz választ, te meg beveszed, és máris elestél egy döntési lehetőségtől. Csak azért, mert nem azt kérdezted, aki ért hozzá, hanem aki épp erre jár.


Ettől függetlenül én az infót könnyebbnek tartanám, de ez attól is függ, mi az érdeklődésed, tudásod, képességeid, és a céljaid.

2011. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!