Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a legmegfelelőbb...

Hogyan tudnám a legmegfelelőbb könyveket negkeresni a beadandóimhoz?

Figyelt kérdés

Az jelenti a legnagyobb problémát, hogy milyen forrasokat használjak.

Meken, booklineon, városi könyvtár weboldalán próbálok címszavakra, kategóriákra rákeresni, de egy nagy nulla az egész.

Valami ötlet?

Tudományos könyvekből nincs egy nagy gyűjtemény?


2023. okt. 30. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy eléggé általános kérdés...


Őszintén szólva, nem tudom, van-e erre általános válasz: máshogy keresnék irodalmi elemzéshez, máshogy térinformatikához stb., és persze nem mindegy, mennyire speciális vagy általános témáról van szó. Az lehet egy kiindulási pont, hogy megnézel cikkeket a témában, és megnézed, milyen forrásokat használt.

2023. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom Budapest mennyire van közel. Ott van a Szabó Ervin könyvtár, az MTA könyvtára, Széchényi könyvtár.


Az is hasznos, ha megnézed a wikipédián egy adott cikknél a forrásokat.

2023. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, tudom hogy ez így nagyon általános kérdés. Tényleg bénának és elveszettnek érzem magam. Tök általános téma, mégis bénázom.

Biológiából gyerek testének biológiai fejlődése (6-12 éves korig).

Nézem a cikkeket, de azok csak ilyen noname gportálos weboldalak, nincs forrás, hivatkozás.

Wikipédián is megnéztem, nem részletezi a gyerekeket a forrásokban sem. Most akkor?! Tényleg nem tudom.


Pest sajnos messze van. De próbálom a városi könyvtár adatbázisát használni, és kulcsszavakat beírni, de így sem járok sikerrel. Több idő megy el vele mint 2-3 könyvből kinyerni a lényeget, komolyan mondom.

Meg ha fel is tudnék menni a pesti könyvtárba, minden héten álljak oda a pulthoz, hogy ehhez a témához keresek könyvet? Szerintem falra másznának tőlem, 15 tantárgyam van.

2023. okt. 30. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg ha fel is tudnék menni a pesti könyvtárba, minden héten álljak oda a pulthoz, hogy ehhez a témához keresek könyvet?


Nem kell. Mindegyik könyvtárnak van adatbázisa, melyet otthonról is meg tudsz nézni.

2023. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Nem találok semmi használhatót a kulcsszavakra keresve.
2023. okt. 31. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez azért elég egyszerű téma...


Itt egy könyv kapásból:

[link]


Illetve egy gyors találati lista.

101 találat:

[link]

42ezer találat itt:

[link]


Idő rááldozása nélkül értelemszerűen nem fog menni (ezt egy SNI középiskolás is felfogja), úgyhogy ez nem kifogás. Hajrá!

2023. okt. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!