Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy szakiskolába járnék,...

Ha egy szakiskolába járnék, attól függetlenül lenne esélyem egy hosszabb cserediákprogramra elmenni?

Figyelt kérdés

Jövőre készülök egy szakközépiskolába járni ha felvesznek, gépészettel foglalkoznak ott, és nem tudom eldönteni lenne e esélyem egy nagyobb terjedelmű, kb. 3 hónapos cserediákprogramon részt venni. Bár ugyan ott is lenne oktatás, de nem hinném hogy foglalkoznának olyan szakokkal ott mint a gépészet, ha egyáltalán van ott ilyen szakoktatás.


Az iskolám megértené? Vagy a jegyeim sínlenék? Esetleg évet kéne ismételnem? Nyári suli???


Köszönöm a válaszokat :)



2023. nov. 2. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a sulidban kell megtudnod. Általában különbözeti vizsgát kell tenni ilyenkor (nálunk sima gimiben volt egy srác aki pár hónapig kórházban volt és neki kellett), de szakmai tárgyakból nem tudom. Nem lenne több értelme pl egy tanévre kimenni, és évet ismételni?

De ami a legműködőképesebb, hogy nyárra mész ki nyelvet tanulni

2023. nov. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én szakgimnáziumba jártam egy kisebb városba, nálunk nem volt ilyen egyáltalán.

Annyi volt, hogy 11-ben EGY ember kimehetett külföldre 3 hétre Erasmus keretein belül nyári gyakorlatra, de ennyi. Emlékszem pont olyat választottak, aki tele volt pénzzel, és apuci kifizette kb, hogy az ő fiacskája mehessen. Ennyit erről.

2023. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni hogy ezt az AFS szervezi, iskoláktól függetlenül.
2023. nov. 3. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak az iskolád tudja megmondani, hogy az iskola mit és hogyan fogad el.


Ha maga az iskola szervezné a kiutazást, nagyobb esélyed lenne, hogy elfogadják, vagy legalább valami megoldást tudnak kínálni neked a problémára.

Mivel ezt a képzést az iskolától függetlenül szervezed, azt is neked kell leszervezni az iskolával, hogy milyen módon, hogyan tudod beszámíttatni, illetve folytatni a tanulmányaidat.


El tudom képzelni, hogy a hiányzásod igazoltnak tekintik, ha a kinti iskola leigazolja, hogy ott megfelelő óraszámban jelen voltál, viszont a tananyagból le kell tudnod vizsgázni, vagy évet kell halasztanod, hiszen nem tudsz a saját osztályoddal tovább haladni, ha nem haladsz az anyagból minden tárgyból.

2023. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!