Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kibuktam az egyetemről nem...

Kibuktam az egyetemről nem tudom hogyan tovább?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok (decemberben 24) és családi okok miatt kibuktam az egyetemről. Az érettségim nem sikerült jól ezért csak önköltségesre tudtam menni viszont nem tudom kifizetni az újra jelentkezést. Sima gimmnáziumban tanultam így nincsen technikusi végzettségem. A Dél-dunántúlról származok így a munkalehetőségek meglehetősen gyérek még gyakran diplomával is nemám, hogy csak egy érettségivel. Mihez tudok kezdeni? Milyen állások vannak ami csak érettségivel végezhető és valamennyit félre lehet belőle tenni? Az új államilag támogatott szakmás rendszer, hogyan működik? Teljesen tanácstalannak érzem magam.

2023. nov. 3. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Mit jelent, hogy rossz lett az érettségid?


Érettségivel tudsz menni (gyors)éttermekbe, pultozni, bolti eladónak nem tudom felétek milyen lehetőségek vannak. Munkaügyi központba érdemes lehet regisztrálnod, hogy kiutaljanak munkára

2023. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem picit több mint 350 pont a felvételin.
2023. nov. 3. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben vennék egy lakást valamelyik normálisabb, tömegközlekedési szempontból jó helyen lévő kerületben pl: V, I, XI, XIII, mellette felkészülnék normálisan 2 darab emelt érettségiből és tennék felsőfokú nyelvvizsgát majd mennék matematikus / mérnökinformatikus vagy orvosi egyetem valamelyikére.
2023. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos ha az újra jelentkezésre nincs pénzem ennek okán nyilván nincs pénzem lakásra sem. Nem tudom, hogy az ilyen típusú "segítségnek" mi értelme van. Örülök neki, hogy ha te meg tudod engedni magadnak a random 20-50 milliós kiadásokat. De jelen helyzetben én nyílván nem tudom.
2023. nov. 3. 22:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az új államilag támogatott szakmás rendszer, hogyan működik?"


Ez a kérdés elkerülte a figyelmemet. Mire gondolsz pontosabban? Azokra amik régebben OKJ alatt futottak?


Egyébként milyen egyetemi szakon voltál? Vagy mi érdekel (esetleg mi nem)?

2023. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen a régi OKJ-s rendszerre gondolok. Építőmérnöki szakon voltam de megcsúsztam egy tárgyon ezzel tolódott a képzés egy évet és a családi okok miatt nem tudtam bejárni az egyetemre. Passziváltattam is de ez idő alatt nem oldódott meg a probléma ezért vagyok 23. Az elektronika érdekelne de egyetemi képzésre nem elég a felvételi pontszámom.
2023. nov. 3. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Na ezzel az iránnyal pont nem vagyok képben sajnos. A közeledben lévő szakképzési centrum/ szakközépiskolák honlapján nézelődnék a helyedben, hogy hol és milyen szakma tanulható, mik a feltételek hozzá. Néhány suli tart is olyan nyílt napot, mint pl az egyetemiek voltak, hogy bemehetsz körülnézni.

De ezek a képzések mindig szeptembertől szoktak indulni

2023. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom ezért rettenetesen szar, hogy most rúgtak ki. Ezért is próbálok keresni valami munkát addig is. A baj azzal van, hogy a térségben napi kb 8 jó esetben 10 állásajánlat van ez eddigi napok alapján (ez több álláshírdetőportál alapján ahol csak a térség van megadva) mondjuk ma pont sikerült két raktáros pozícióra jelentkeznem. A semminél mégis jobb ha esetleg felvennének.
2023. nov. 3. 23:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg úgy is kereshetsz állást, hogy bárhol az országban, de szállással (?) Nem tudom, hogy mennyire vagy helyhez/ családhoz kötve és azt sem, hogy mennyire szorulsz most rá a munkára SOS
2023. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!