Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőség vannak, hogy...

Milyen lehetőség vannak, hogy ne kelljen visszafizetnem a képzést ha kibuktam az egyetemről?

Figyelt kérdés

2 félév után kibuktam az államilag finanszírozott képzésről.

Úgy hallottam, hogy ha elkezdek egy másik képzést 1 éven belül, akkor nem kell visszafizetnem. Viszont erről többet nem igazán tudok. Csak akkor nem kell visszafizetnem ha hasonló a két szak?

Számít, hogy az is államilag finanszírozott legyen?


Mert vannak szakok amik jóval olcsóbbak, mint az eddigi szakom. Ha pótfelvételin jelentkezek önköltséges képzésre (mivel az egy év önköltséges képzés ugyanannyiba kerül, mint az eddigin egy félév, így az logikusabb választás lenne számomra) és elkezdhetem szeptemberben azt a képzést, akkor az számít és nem kell visszafizetnem? Vagy csak akkor nem kell, ha ugyanúgy államilag finanszírozott képzést kezdek el egy éven belül?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2017. júl. 20. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha önköltségesen csinálod, akkor is vissza kell fizetni a 2 félévnyi tandíjat. Ha viszont februárban beadod a jelentkezésedet és felvesznek egy szakra (tökmindegy, milyenre), és azt befejezed, akkor nem kell visszafizetni, de ugye +2 félévet kell itthon ledolgozz.
2017. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha önköltségesre jársz akkor sem kell legjobb tudomásom szerint. Akkor csak annyi, hogy el kell azt végezned és a diplomázás utáni 20évben itthon kell dolgozni 1évet (2félévet).
2017. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a két félévnek az 50%-t kell csak visszafizetnem, tehát egy félévet. Ez igaz, ugye?
2017. júl. 20. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos mindketten mást mondtatok. Valaki esetleg tudja, hogy ha önköltséges az új szak akkoris vissza kell-e fizetni?

2017. júl. 20. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy éven belül elkezdesz egy bármilyen egyetemet, bármely szakon (akár ugyanazon az egyetemen és/vagy ugyanazon a szakon, vagy akár máshol és más szakon) és diplomát szerzel, akkor nem kell visszafizess semmit a félbehagyott képzésre vonatkozóan. Ha önköltségesen szerzel diplomát, akkor se kell visszafizess semmit a félbehagyott szakra, csak az állami finanszírozott féléveknek megfelelő időt le kell dolgozzál itthon.

(Egyébként lehetsz 2 félévet passzívon, amiből hátrányod nincs, legyél passzívon és akkor nem kell fizess semmit, és addig is van valamiféle jogviszonoyd, tehát tudsz diákmelót is vállalni. Aztán majd az új felvételi után beiratkozol és ez után a régi helyről kiiratkozol.

2017. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!