Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tudni az egyetemi...

Mit kell tudni az egyetemi jelentkezésről?Hogyan működik?(leírás)

Figyelt kérdés

Szóval az Eltére szeretnék menni Távol keleti szakra azon belül a koreaira.

Jelenleg esti tagozatos gimnáziumba járok,heti 2 napot, és az iskolámban nem tehetek emelt érettségit úgyhogy azt másik iskolában írom.11 osztályos vagyok Töriből és angolból szeretnék emeltezni.

Úgy tudom,ha érettségizni szeretnék akkor 50 óra közösségi munkát le kell dolgoznom ami nekem még nincs meg és az iskolámban nem is követelmény.Enélkül mehetek egyáltalán egyetemre?

Tudom kissé ironikus ilyet kérdeznem úgy hogy az ország egyik legjobb egyetemére szeretnék menni,de nincs a családomban senki akit megkérdezhetnék,mert nem végeztek főiskolát.

Először is,hogyan zajlik a jelentkezés?Ha megvan az érettségi hova kell feltölteni?

Itt is lehet több iskolát/szakot megjelölni mint amikor középsulikat kellett megjelölni általánosban?

Hogyan működik az önköltséges képzés? Hogy kell befizetni/jelentkezni?Ide lehet azután jelentkezni miután kiderült, hogy nem vettek fel államilag?

Illetve hallottam olyasmit,hogy valaki turizmus szakra ment és mellé vette fel a koreait.Ilyet lehet csinálni?Ha igen akkor hogy működik? Ilyenkor lehet mind2ből diplomám?


Illetve ha lenne még valami amit érdemes tudnom kérlek osszátok meg velem:) Köszönöm!



2023. nov. 6. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőkörben a felvi.hu-t ajánlom, böngészd át rendesen és rengeteg kérdésre választ fogsz kapni. Addig felesleges lenne a többit megmagyarázni, mert tényleg ki fog tisztulni szinte minden.
2023. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom,ha érettségizni szeretnék akkor 50 óra közösségi munkát le kell dolgoznom ami nekem még nincs meg és az iskolámban nem is követelmény.Enélkül mehetek egyáltalán egyetemre?"


Nem kötelező a közösségi munka, ha a felnőttoktatáson belül érettségizel. Te magad is írtad, hogy a te iskoládba se kötelező. Mégis milyen iskola lenne, ha nem felelnének meg az érettségire való felkészülés feltételeinek? :)


"Hogyan működik az önköltséges képzés? Hogy kell befizetni/jelentkezni?Ide lehet azután jelentkezni miután kiderült, hogy nem vettek fel államilag?


Illetve hallottam olyasmit,hogy valaki turizmus szakra ment és mellé vette fel a koreait.Ilyet lehet csinálni?Ha igen akkor hogy működik? Ilyenkor lehet mind2ből diplomám?"


Az ponthatárok kihirdetése után van pótfelvételi, amikor önköltséges képzésekre jelentkezhetnek azok, akiket sehova se vettek fel. De jelentkezhetsz egyszerre több helyre is, szóval pl 1. helyen megjelölöd az állami 2. helyen pedig az önköltséges képzést ugyanott.


Random szakot nem tudsz csak úgy felvenni, jelentkezni kell rendesen. Azonban az elképzelhető, hogy van lehetőség simán koreai nyelvórákat venni más szakról vagy esetleg koreai minort felvenni.


Felvi.hu-t nézegesd szerintem is.

2023. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

#2-t kiegészíteném annyival, hogy a pótfelvételi nem feltétlen jelenti azt, hogy önköltséges lesz a szak. Igaz, hogy kevés államis szakot hirdetnek meg, de akad.

Olyan nincs,hogy valaki jelentkezik államira, de nincs elég pontja és önköltséges lesz ezért.

Külön kell megjelölni állami és önköltséges formát. Alapképzésnél ANA jelöltés az állami, ANK a költséges.

2023. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!