Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen hogyan működnek...

Az egyetemen hogyan működnek a szakmai gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Például mikortól és hová mehetnek az egyetemisták? Gondolom első félévben nem gyaksziznak, és meg is van szabva az, hogy hová mehetnek. (gondolok én itt orvosi, műszaki, pedagógiai és pszichológiai karokra)

2023. nov. 6. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin nem kifejezetten van "szakmai gyakorlat", vagy legalábbis nem úgy, mint egy infóson pl.


1., 3., 5. év végén van nyári gyakorlat, egyetemfüggő, de ha jól tudom a Semmelweisen 3. (?) Évtől blokkos rendszer működik (vannak osztályon X hétig + termi óráik is, utána vizsgáznak, majd következő blokk következik).

Orvosin 6. Év után szakosodsz, ez szakiránytól függ, hogy mennyi idő. 2 évig leszel rezidens, utána szakorvos jelölt. Amikor rezidens vagy már kapsz valamennyi fizetést, előtte semmit (nyilván ez távol van a szakorvosi fizetéstől)

2023. nov. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A nyári gyakorlatok alatt bárhová mehetsz, ha te mondjuk Debrecenben jársz egyetemre, de Sopronban laksz, akkor Sopronban is teljesítheted. A blokkos rendszer alatt ha jól tudom nincs ilyen, az csak az egyetemhez tartozó oktatókórházakban lehet
2023. nov. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni Egyetem bölcsészettudományi területre akkreditált pszichológia alap- és mesterképzésén sem volt szakmai gyakorlatunk.
2023. nov. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!