Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hazudtam egy tanarnak! Mi...

Hazudtam egy tanarnak! Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon bolond voltam és óriási hibát vétettem. Hazudtam egy tanáromnak. Egy olyan tanaromnak aki csak szeptember eleje óta tanít minket.


Nagyon kiborultam es szidom magam. A barátaimnak is hazudtam, elmondtam nekik azt mondták nem haragszanak mindenki hazudik.Mondtam nekik hogy de nem így és ez nm normális így mert hazudni rossz.


Nem soká fogadó óra Nem akartam hogy anyám megtudja ezért megkertem ne mondja el neki hogy itt meg itt voltam azt mondta meg kell kérdeznie vmi bizottságot eltitkolhatja-e.


Oda mentem végül az osztály főnökömhöz Nagyon kínos volt nagyon sírtam be beismertem neki. Azt mondta beszél az adott tanárral és megoldja. Anyámnak még nem mondtam el de nem túl jó vele a kapcsolatom, de olyan rosszul érzem magam lesz bennem annyi hogy elé állok és közlöm.


Nagyon nagyon rettegek hogy a tanáraimmal rá megy a kapcsolatom vagy akár a barátaimmal.

Mind e két fél jelezte hogy nincsen semi baj mindenki követ el hibákkal.


Valaha el múlik ez a bűntudat?



nov. 9. 13:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést ki hagytam hogy 16 éves vagyok 11.osztalyba járok és nem szoktam hazudni, füllenteni igen de mondjuk olyat hogy azért késtem mert késett a busz, vagy hogy igen ezzel meg ezzel vagyok pedig nem
nov. 9. 13:45
 2/12 anonim válasza:
82%
Szerintem nem lesz semmi. Fölöslegesen stresszelsz rajta. Próbáld elvonni a figyelmed. Ha meg is haragszik úgyis elfelejti egy hét alatt, de mivel szóltál az oszidnak nem valószínű, hogy bármi bajod származik belőle.
nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is: mit hazudtál neki?

Másodszor: tudja, hogy hazudtál?


A mondatokat meg jól tagold, mert így nem érthető!

nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana tudni, hogy miről van szó kicsit pontosabban.


Ezek alapján röviden:

- Lesz ennél nagyobb tragédia is az életedben. Túl fogod tenni magad ezen és azokon is.

- Senki nem szereti, hogy ha hazudnak neki de ha beismered nekik, hogy hazudtál és bocsánatot kérsz (ahogyan a leírás alapján elvileg tetted) az nagyon sokat segít.

nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon gyors válaszokat.


Arról hazudtam neki hogy az őszi szünet alatt kórházban voltam végig pedig csak 3 napot voltam bent. Tudom hogy nagyon rosszul tettem mert vannak olyan emberek akik tényleg ott vannak és nagyon betegek.

Még csak az osztály főnököm tudja, a tanárnő már haza ment az órának után de vagy pénteken vagy hétfőn jelzem neki.Nem szeretném semmi képp se online közölni vele.

Bocsánatot kértem a barátaimtól is,az osztály főnökömtől kicsit utána jobban éreztem magam.


Uhh amúgy vissza olvastam mit írtam, nagyon érthetetlen lett bocsánat!

nov. 9. 14:19
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Elmondtam anyumnak, aki azt mondta nem örül neki (de ez természetes) de annak igen hogy volt bennem annyi hogy beismertem.


Már csak azt remélem hogy a tanár akinek mondtam nem fog haragudni rám vagy idővel megbékél és nem veszti el a belém vetett bizalmát.

Szerintetek ez nagyon durva hazugság volt?

nov. 9. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem igen. Kórházról/betegségről nem hazudunk soha.

Én örökre megjegyzem ha valaki ilyesmiről hazudik és onnantól kezdve minden szavát kétkedéssel fogadom. Nem fogok haragudni rá, ha egy barátomról van szó, akkor azután is elmegyek kávézni/bulizni vele, de az ő szavára onnantól kezdve nem adok.

nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazad van,én is így gondolom hogy betegségről vagy szülőkről valótlant állítani a legalja.

Épp ezért nem értem mért nem az igazat mondtam.

Ráadásul hozzá tartozik hogy a pszichiátriáról beszélünk ami még dob azon hogy mennyire elrontottam.


Az egyik barátom azt mondta szerinte annyira megviselt a pszichiátria hogy azért én meg mondtam neki erre nincs mentség de semmi.


Le vontam a tanulságot a helyzetből, vagy az igazat vagy semmit de valótlant soha.

nov. 9. 17:01
 9/12 anonim válasza:
83%

Ha jól értem, akkor 3 napot valóban voltál kórházban a pszichiátrián, de te többet mondtál. Mivel csak úgy poénból nem szoktak az emberek bent lenni 1 napot se, így gondolom a tanár is megértő lesz. Emberből vagyunk!

A legfontoabb, hogy nyugodj meg, nehogy rosszabbodjon az állapotod egy apróság miatt. Tudom, hogy ez most neked nem annak tűni, de az. Ha az ember a pszichiátrián van, az alapból jelentős nehézséget jelez és akkor már részletkérdés, hogy három napot van bent vagy ötöt...

nov. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm már kicsit megnyugodtam :))
nov. 10. 07:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!