Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megpróbáljam így az emelt...

Megpróbáljam így az emelt matekot?

Figyelt kérdés
Most májusban érettségiztem, a matek középszinten 95% lett. Középszinten tanultuk a matekot végig, nem volt benne emelt rész. A tanárom azt mondta, hogy lát bennem potenciált, hogy meglegyen az emelt (még az intézményben vagyok ötödéven, így hetente 1-2x tudnánk matekozni, a többit egyedül kéne). Szerintetek fel lehet készülni májusig az emeltre? Mennyivel másabb, miben nehezebb, mint a középszintű?

nov. 13. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bőven.

Az emelt matekos feladatok 90%-a megoldható magabiztos középszintű tudással. Amiben másabb az emelt szint:


-határértékszámítás sorozatokra,

-polinomok deriválása és integrálása,

-Riemann-integrálás, szintén polinomokra,

-valamint elméletibb jelentőségű számítások, bizonyítások, például a számtani-mértani egyenlőtlenségen alapuló bizonyításokat előszerettel teszik bele.


Ezen kívül még van szóbeli is emelt szinten, de az sem vészes.


Ha szereted a matekot, és jól is megy, akkor ajánlom az emeltet, persze csak abban az esetben, hogyha ez kell a további tanulmányaidhoz.

nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Szeretem a matekot és nem is megy rosszul, máskülönben nem keresett volna meg az említett tanár (nála ez nagyon nagy szó, ezért is veszem komolyan).


Nem feltétlen kell, bár hasznos ha megvan (pénzügy-számvitel irány). A plusz pontok a felvételire mindig jól jönnek.

nov. 13. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!