Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy tárgyból elégtelent...

Ha egy tárgyból elégtelent kaptam, de egy másik tárgyból meg átmentem, melyek ugyanabban a tárgycsoportban vannak és a tárgycsoport kreditkövetelménye 3 kredit(mindkét tárgy 3 kredites), akkor fel kell vennem megint amiből elégtelen lettem?

Figyelt kérdés

nov. 13. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ezek kötelezően választható tárgyak és összesen 3 kredit kell, akkor elég, ha az egyik meg van.
nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az abszolutórium kiállításának feltételét a tanulmányi- és vizsgaszabályzat tartalmazza. Vannak egyetemek, ahol feltétel, hogy nem lehet elégtelen oszályzatod, és nem elég ha megszerezted a kreditet. Ekkor sem feltétlenül kell újra teljesíteni a tárgyat, mert ha a tárgycsoportból elvárt kredit megvan, akkor két út lehet: vagy kérelemre engedik el a tárgyat, vagy automatikusan. Az is szabályozva lehet, hogy hány ilyen elengedett tárgyad lehet. Mindenesetre a TVSZ és/vagy a tanulmányi osztály tud pontos választ adni - szinte biztos, hogy megoldható, hogy a tárgyat elengedd, a kérdés a módja.
nov. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!