Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A munkaerőpiacon számít, hogy...

A munkaerőpiacon számít, hogy egy adott diplomát nappalin vagy levelezőn szerzett meg valaki?

Figyelt kérdés

nov. 17. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nincs rajta a diplomádon.

-Most nincs időm előkeresni az enyémet.

nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de valószínűleg nem is tudják. Egyébként ha abból látják, hogy munka mellett végezted el, akkor az inkább plusz.
nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom hogy nincs rajta.


Én az alapszakot nappalin csináltam, nagyon jó volt, épültek szakmai kapcsolataim, lett tapasztalatom stb. Ha levelezős lettem volna, ez nem valósulhatott volna meg számomra.


A mestert viszont levelezőn fogom végezni. Itt előny, hogy plusz két év szakmai tapasztalatom lesz a diplomám mellett, akár teljes állásban.


Ilyen eldugott előnye-hátránya van munkaerőpiaci szempontból is, de nincs ráírva a diplomára, ugyanaz a tanterv, ugyanazok a tárgyak. Tehát elméletileg nem lesz csak emiatt hátrányod se előnyöd.

nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Nekem nem volt hátrányom, és talán ha tudják, értékelik a kitartást, mert estin, levelezőn, munka mellett, nem kicsivel nehezebb elvégezni az egyetemet. A vannak emberek aki rövidebb ideig házasok, mint az egyetemhez szükséges idő, bár ott naponta kell vizsgázni emberségből.
nov. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Meton ***** válasza:
100%
Szerintem csak a papírt nézik, hogy egyáltalán legyen. Nekem ugyan csak érettségim van, de sehol nem kérdezték, hogy levelezőn, vagy nappalin végeztem. Ez csak egy feltétel, aminek meg kell lenni, de nem ez alapján fogják a jelentkezésed elbírálni. Ez alól persze van kivétel, mert az egyik ismerősöm kitűnő minősítést szerzett, de ott sem a diplomát nézték, hanem a pecsétgyűrűt, amit csak igen kevesen kapnak. De hozzá tenném, hogy ez attól függ, ki interjúztat, mert a másik cégnél senkit sem érdekelt.
nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!