Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Használható a mesterfokozat...

Használható a mesterfokozat hiúságból?

Figyelt kérdés

A hatályos törvény szerint és a diplomámban is ez szerepel:


"A tanárképzésben oklevelet szerzettek a „Master of Education” (rövidítve: MEd) cím használatára jogosultak.”


Akkor ez most azt jelenti, hogy bemutatkozhatok, vagy épp egy e-mail végére írhatom azt, hogy "Üdvözlettel, Gipsz Jakab, MEd"? :D



nov. 17. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha neked ettől áll a pöcök, tőlem nyugodtan. Mondjuk én már azt is röhejesnek tartom, amikor valaki dr. Gipsz Jakabként mutatkozik be, pedig ott még értem is, hogy mire gondolt. Itt csak pislognék, mint hal a szatyorban, hogy mi van, mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy tanári diplomám, de soha az életben nem hallottam erről.
nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nincs hagyománya és szerintem az emberek 99%-a rohadt gáznak tartaná. :D Nekem is van egy MSc-m, de eszembe nem jutna sehova kiírni így.
nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Használható, de ha nem akarsz nevetségessé válni, akkor csak elalvás előtt, képzeletben nyújts át ilyen névjegyeket :)

A pedagógus szaktudásnak nincs presztízse. Szlovákiában pl. divat a mérnöki végzettség ing. előtaggal történő jelzése, szakképző iskolákban a mérnöktanárok ezzel emelkednek a közismereti oktatók fölé :)

nov. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen hagyománya nincs itthon, lényegében csak röhejessé válnál vele. Arról nem is beszélve, hogy ezt nem tudom, melyik pihent agyú találta ki, de az XY MEd alapján nekem eszembe se jutna az, hogy az illető tanár, sokkal hamarabb gondolnék arra, hogy orvos.
nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Németországban és főleg Ausztriában sokan használják. Főleg mérnököktől látom, hogy Dipl. Ing. XY.


Poénból néha én is kiírom a webexre meetingeken, hogy Rev. Dr. … (Nagytiszteletű Dr.). Oké, hogy menedzser vagyok, de azért na.

nov. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!