Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felső- és egy második...

Angol felső- és egy második nyelv középfokon, vagy csak angol, de az mesterfokon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most fogok vizsgázni angolból felsőfokon (C1 szinten), és nem igazán tudok dönteni, hogy kezdjek el tanulni egy második nyelvet, (jelenleg még nem tudom, hogy melyiket, mert főképp hobbi lenne, jelenleg a német, a francia és az olasz van még "versenyben"), vagy inkább használjam ezt az időt az angol C2 felé haladáshoz?

Ti mit javasolnátok, illetve azt is megköszönöm, ha megírnátok, hogy a felsorolt három nyelv közül melyiket választanátok második nyelvnek, nem hasznosság szerint, csak teljesen szubjektíven?



2020. márc. 30. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Èn Németországban élek itt a gyerekek kb a 7osztálytól az angol mellett tanulnak valamilyen plussz nyelvet. Még alacsonyabb szintü iskolákban is.

A több nyelv tanulása nem csak azért van, hogy tudjál csacsogni egy nyelven, hanem a szókincsedet erösíti mindenböl.


Pl én angolul, magyarul és németül beszélek kíválóan van egy kicsi spanyol tudásom mellét. Ha elmegyek franciországba akkor egy rakat dolgot megértek, beszélni egy kicsit sem tudok, de valahogy mindig össze rakom mit írnak oda.

Söt igazából törökországba is elolvastam egy papírt amin törökül volt minden. A szavakat raktam össze, és a lényeget megértettem.


C1 szint már szuper ha csak nem nyelvész vagy tolmács akarsz lenni. De minden máshoz jó, és ha használod fejlödni is fog.


Èn Németet és Spanyolt ajánlom.

2020. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű kérdés. Angol után állítólag nehéz az angol. Én most pont fordítva tanulom, szerintem így egyáltalán nem az. A német nagyon jó nyelv, csak javasolni tudom. Az olaszt ég nyelvtanár javasolta, hogy alapnyelvként kellene tanítani, ha már latint nem.. Állítólag utána sokkal könnyebb szinte valamennyi európai nyelv. A franciát nem szívesen tanulnám. A spanyol és az orosz tetszik nagyon. Én a 2 nyelvet javaslom,a C1 - szerintem persze- bőven elég a kommunikációhoz.
2020. márc. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Angol után a német. Bocs, elírtam.
2020. márc. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem használod, kopik, mondják itt előttem. Ha meg használod, hogy ne vesszen el, és annyit megteszel, hogy ami általad nem ismert nyelvtani jelenség, szó, kifejezés, stb., annak utánanézel, akkor gyakorlatilag a C2-re készülsz. Persze, nem a zsibbadt agy bágyadt kényeztetésére szolgáló vizuális és akusztikus konzervek hanem valami normális. Én a NatGeot meg a Guardiant szoktam ajánlani, hallgatásilag meg például ezt a sorozatot:

[link]

...meg irodalomból olyant, ami számodra vonzó, és jó a nyelvezete is, bár ehhez szerencse is kell.

Őszintén beszélve, ha magyarul megfelelően tájékozott vagy az emberi világ és a természet dolgaiban (NatGeo, Gardian), akkor könnyen felveszed az angol szókincset hozzá, pláne, hogy jön néha megerősítés is, ha meg nem, akkor meg csak jót tesz, hogy művelődsz. Valószínűleg könyveknél is ez a helyzet.

2020. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 1. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!