Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen célból találták ki,...

Milyen célból találták ki, hogy a középszintű érettségiért csak kéthamrad pont jár?

Figyelt kérdés
A központi minimum ponthatárokat eltörölték, már nem kell emelt sem egyes szakokra, nyelvvizsgát sem kér minden egyetem a diplomához, úgy tűnik, könnyebb bekerülni egyetemre, azonban ezzel a kétharmadolással pont, hogy nehezítik. Gondolom várható ponthatár csökkenés is, de valahogy nehezen hiszem, hogy sokkal. Tehát pl tegyük fel van egy 70%-os és egy 80%-os közepem, meg egy közép nyelvvizsgám. Ez a régi rendszerben duplázással 328 pont volt. Tegyük fel a 28 pontot megkapom továbbra is, azonban az egész most lenne 228. Én kétlem hogy ennyi ponttal bekerülnék olyan egyetemre ahol eddig ilyen 320 körüli volt az utóbbi években a ponthatár... Tehát emeltet mindenképp kell tennem akkor is ha nem kötelező.
nov. 20. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a lényeg, hogy ne a gyenge közepet válassza az, aki egyetemre akar bejutni,
nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyes helyeken, azt hiszem ELTE Tátk-on például van olyan, hogy 80% feletti közép érettségiért is jár pluszpont, szerintem ha már csak a kétharmada számít, akkor már valami ilyet bevezethetnének, mert azért egy erős középszintű érettségi is jó eredmény.

Én is megszívtam ezzel, mert most így nem csak 1, hanem 2 tárgyból is mehetek emelt érettségizni tavasszal (új szakra megyek), mert ugyan van egy 90%-os érettségim, amit a szakon el is fogadnának, csak hát közép, így semmire nem megyek vele, 90 pont helyett 60 pontot ér, ami nagyon lecsökkenti a pontjaimat. 400 feletti pontokat ahogy elnézem, csak 2 emelttel lehet elérni.

nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem is emiatt kell egy emelt, és akkor még örülni fogok, hogy a jó közepem elég volt a másik tárgyból, de az is necces :(
nov. 21. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!