Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most eltörölték a kötelező...

Most eltörölték a kötelező emelt szintű érettségit, illetve milyen szakokra lesz elég az a pont, amit a két középszintű érettségi ad?

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan szakra ahova nem kötelező az emelt és ahova nem 470 a ponthatar. A felvin megtudod nézni
2022. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hova lenne érdemes jelentkezni 286 ponttal, illetve egy OKJ-s bizonyítvánnyal
2022. dec. 13. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen az az okjs bizid? Mi érdekel? Ha az okjnek közé van a szakhoz, akkor szoktak érte +pontot adni
2022. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pénzügyi-Számviteli ügyintéző
2022. dec. 14. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Pénzügy szamvitelre biztos elfogadható és ha van benne gyakorlatod biztos könnyebb lesz. Ha érdekel a pénzügy én azt javaslom oda menj, nézd meg miért jár +pont a pontszámító kalkulatorban pedig ki tudod számítani úgy lenne e elég pontod, ha nem akkor érdemes legalább 1 emeltet tenni.
2022. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2022. december 20 - február 15. Felvételi
2022. dec. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos OKJ bizonyítványok esetében lehet másképp is felvételi pontot számolni, legalábbis tavaly lehetett. Ha ez idén is megmarad és legalább 4es az OKJ bizonyítványod és benne van az elfogadottak között a száma akkor simán 320pontról indulsz (4es vizsga esetén, 4x80pont plusz a többletpontok).

[link]

Pár nap és úgyis megjelenik a hivatalos tájékoztató, de az előző felvételi szezonban még lehetett így is számolni az én értelmezésem szerint.

Ebben a szituban vagyok én is és nekem így van a legtöbb pontom. Gépészmérnökire akarok menni, a technikusim 4es lett és a listában is benne van, plusz még van egy középfokú nyelvvizsgám ami lehet addigra felsőfokú lesz. Így elvileg a legjobb pontszámítási metódus szerint nekem 4x80+28 pontom van. :D Emeltem nincs, az iskola nem is kéri, szóval csak akkor rakok majd ha ezt a pontszámítási mód nem lesz, akkor is csak azért hogy tuti bebiztosítsam magam mert a gimis években nem voltam a legélesebb kés a fiókban, így az a pont amit normál módszerek szerint számolok, épphogy elég lenne. :D

2022. dec. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elindult a felvételi, nézd meg a fevi.hu oldalát. (szeptemberi képzések)
2022. dec. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elindult a felvételi, nézd meg a felvi.hu oldalát. (szeptemberi képzések)
2022. dec. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!