Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adnak tanácsot, hogy...

Miért adnak tanácsot, hogy erre-arra a szakra kellene menni?

Figyelt kérdés

Sokszor egy szakot megkérdeznek és válaszolók mondják, hogy büfészak stb.


Értem, hogy minden embernek más a fontos: a pénz, a karrier, az hogy könnyen lehessen elhelyezkedni stb.


De hát minek menjen egy ember olyan szakra ami nem érdekli?

Az hogy pár év múlva meggazdagszik de a stressztől gyógyszert kell venni, orvoshoz menni utána


A jelent nem szabad eladni a jövőért ennyire.



nov. 20. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Tudod itt, ha nem jogász vagy orvosin vagy akkor büfészakon vagy...


Szerintem engedd el, az emberek itt úgysem fognak megváltozni.

nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne foglalkozz ezekkel a véleményekkel ha nem értesz velük egyet.
nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az itteni válaszolók véleményéből kell kiindulni.

A nagy átlag amúgy sem tudja, hogy az adott szakon mik a követelmények, nem végzett el mindenki minden szakot.

Azt nagyjából lehet tudni, hogy mik a munkaerőpiacon a követelmények. Tehát pl. ha valaki elvégez egy környezetmérnök szakot, azzal elég kicsi esélye lesz munkát találni. De nem lehetetlen. Vannak azért ilyen állások, csak ki kell fogni. Én nem beszélném le a gyereket, ha ilyet akarna tanulni.

Én a helyedben inkább azt tenném, hogyha érdekel egy szak, akkor körülnéznék a neten, hogy milyen álláshirdetések vannak a témában.

Valahol meg kell találni a középutat. Nyilván ha nem érdekel, ne menj olyan szakra. De hiába akarsz pl. régésznek tanulni, azzal nem fogsz tudni munkát találni.

nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy érdekeljen amit tanulsz, de az anyagiak végig gondolasa is fontos. Plane amikor 40 millió egy panel, vagy 150-200 ezer egy albi. Ismerek azert nem egy diplomast aki szerette amit tanult de egyszerűen itthon megelni nem tudott belőle így külföldön melózik vmi raktárban vagy hasonloban. Szoval az érdeklődési körön belül a minél inkább piacképes kepzes elvégzése a cél.
nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
Volt hosszú idoszak az eletemben amikor rajongtam a töriert. Ezen mellett műszaki affinitasom is volt de talán az kevésbé erdekelt. Mernök lettem de nem bántam meg. Toris vegzetséggel fele ennyit ha keresnék. Es még ígyis pokoli nehez előre jutni az életben, pedig az átlag felett keresek joval.
nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha magadat kell eltartani és előrébb szeretnél jutni (lakás, autó, gyerek) rájössz, hogy hobbi végzettségekkel nem lehet. Amíg anyu eltart, mindegy mik a lehetőségeid.
nov. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-osnak van igaza. Én mindenáron tanár akartam lenni. El is végeztem, szerettem is csinálni, de engem nem tart el senki, úgyhogy levelezőn csináltam egy másoddiplomát, és otthagytam a pályát. Azóta is fáj a szívem, de ez van. Elhivatottságért nem adnak kenyeret a boltban.
nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 mire váltottál?
nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4%
Pénzügyre.
nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!