Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE kereskedelem és marketing...

BGE kereskedelem és marketing szakra miből érdemes emelt érettségizni? Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Jelenleg a matekot és a történelmet emelt óraszámon tanulom. Sajnos, mire érettségizek kötelező lesz a középfokú nyelvvizsga és egy emelt érettségi. A választott tantárgyam egy második idegennyelv (angol ill. olasz nyelveket tanulom), nyelvekből és történelemből mindenképp emeltezni szeretnék, nem tudom, hogy matekból érdemes lenne-e, és meglenne-e így a megfelelő pontszám (állami támogatottra). Számítottam már pontokat, de nem nagyon bízom a kalkulátorokban. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 27. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen fölösleges 2 tárgynál többől emeltezni, hiszen nem fogsz több többletpontot kapni! Inkább csinálj egy nagyon jó közepet, azzal többre mész. Tehát szerintem teljesen elég ha töriből és egy nyelvből emeltezel (amiből nem lesz nyelvvizsgád, abból csinálj emeltet és akkor azzal megkapod a B2-es szintű nyelvvizsgát is ingyen).


Covinusosként mondom egyébként, hogy rengetegen egyetlen emelttel kerültek be.

2019. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, BCE-t olvastam. :) De ugyanez érvényes a BGE-re is.
2019. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A gondom az, hogy mindkét nyelvből nyelvvizsgáni fogok, felsőfokú a cél mindkettőből:) de legalább már biztos vagyok benne, hogy többre megyek egy jó matek középpel:)
2019. aug. 28. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!