Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A második emelt szintű érettsé...

A második emelt szintű érettségi beleszámít a pontszámomba? (Abban az esetben ha nem kötelező az a második emelt.)

Figyelt kérdés

Kifejtem. Tehát ha van nekem egy középszintő érettségim és még lerakok mellé egy emelt matekot (azért mert ahova mennék oda kötelező) és még mellé lerakok egy emelt fizikát akkor belefog számítani a második emelet érettségi a pontszámomba?


Csak olyanok írjanak akik valós információt tudnak átadni!



nov. 26. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor számít bele, ha elfogadják jelentkezési tárgynak a fizikát is. Illetve ha jobb lesz mint valami egyéb tárgyad.

(pl. tegyük fel hogy elfogadják a fizikát és az idegen nyelvet is. Lesz fizikából 42 pontod, plusz a 40 az emeltre. De idegennyelvből meg van 90 pontod. Ebben az esetben az idegennyelv számítana, nem az emelt, mert akkor így a fizikad összesen 82 pontot jelentene csak)

nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Azért legalább annyi ész szorulhatott volna beléd ha már a pontszámítási rendszert nem sikerült értelmezned, hogy megnevezed az adott szakot ahová jelentkeznél így egzakt módon tudnánk válaszolni a kérdésre... egyébként az 1. hozzászóló tökéletesen leírta a pontszámítás általános menetét.
nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a választ. Mostmár jobban értem.


2. Nem tudom, hogy mért akarod túlbonyolítani. Ez amúgy egy egyszerű kérdés ami általánosságba az egyetemi felvételi eljárásról szól.

Nincs egy egyetem és egy szak.

(Mert még én sem tudom)

Ez egy általános kérdés volt a részemről. De lehet hogy énfogalmaztam félreérthetően.

nov. 26. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

#3

"Nincs egy egyetem és egy szak.

(Mert még én sem tudom)"


Idézem a kérdésedet, a zárójeles rész a lényeg:


"Tehát ha van nekem egy középszintő érettségim és még lerakok mellé egy emelt matekot (azért mert ahova mennék oda kötelező)"


Szóval ezek alapján nem tudod hogy hová szeretnél menni, de azt már tudod, hogy oda kötelező az emelt matek érettségi...


Konstruktív jelleggel javaslom, hogy tanulj meg értelmesen kérdést feltenni és ne saját magadnak ellentmondásosan fogalmazni!

nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!