Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi záróvizsga vélemények?

Jogi záróvizsga vélemények?

Figyelt kérdés
Tudom, nehéz pontosan meghatározni az időigényét, de jogon ebben az évben fogok záróvizsgázni (PPKE), úgy, hogy levelezős vagyok és dolgozom mellette. Már beszéltem a munkáltatóval és el fog engedni fizetés nélküli szabadságra, de mégis mennyi idő kell? Én úgy érzékeltem, hogy 2 hónap az a határ, amibe még belemennek, aki esetleg végigcsinálta, 2 hónap alatt hozható a 4 ZV tárgy?

dec. 5. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
4? Nem mindenhol 5 van? Nálam pl. két hónap alatt már csak azért sem lehetett volna megcsinálni mindet, mert március elején volt az első, június elején az utolsó, és nem lehetett ZV csoportot választani. Amúgy szerintem 4 lehetséges (lenne), de csak ha eddig rengeteget tanultál, nem felejtesz gyorsan, és ritével megelégszel. Az ötödiket én már esélytelennek érzem.
dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én egybe számítottam az alkotmányjog+közigazgatási jogot, mert egy napon van a vizsga.
dec. 6. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én idén végeztem a pázmányon, két-két zv-t vettem fel tavasszal/nyáron és ősszel. Eredetileg mind a négyet le akartam tudni az első zv időszakban, de felvételkor rájöttem hogy számomra esélytelen, viszont ismerek többeket akik megcsinálták egyszerre (bár mind nappalisok voltak), szóval nem lehetetlen. Ahogy az első írta, sokat nyom a latban hogy mennyit készültél a tárgyakra korábban, és milyen gyorsan tanulsz. Én amúgy 30-40 napot készültem mindegyikre, három ötös lett és egy négyes. Ha van kérdésed, írj privátban nyugodtan.
dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már értem, miért 4. Az alkotmányjog és a közig szerintem a könnyebb vizsgák közé tartoznak, de együtt brutál mennyiségű anyagot tesznek ki, szerintem azokra is kell idő bőven. Én is inkább úgy csinálnám a helyedben, mint a 3-as, kettőt tavasszal, kettőt ősszel. Ha nyáron is lenne energiád tanulni, kevesebb szabi kellene rá. Én is levelezőn végeztem, de ZV-k alatt nem dolgoztam, én is kb 30 napot tanultam mindegyikre. Sok sikert!


1#

dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!