Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia alapszak angolul...

Biológia alapszak angolul nyelven?

Figyelt kérdés
Sziasztok egyetem választása előtt vagyok és Biológia alapszakon gondolkozom. Két kérdés áll előttem amiben segítséget / tanácsot szeretnék. Egyik az, hogy Nyíregyháziként megéri átjárni Debrecenbe vagy pedig a Nyíregyi egyetem is színvonalas. Másik pedig az, hogy angol vagy magyar nyelven folytassam a tanulmányaimat. Angolból pakk vagyok C1 es nyelvvizsgám van, viszont nem tudom, hogy valamilyen szakmai előzetes angol tudás szükséges lenne-e?.

dec. 11. 12:22
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

Lehet hogy tudod már, de Magyarországon az angol nyelvű képzéseknek van költsége akkor is ha államin van. Ennek érdemes utánanézned hogy belefér e a keretedbe.

Szerintem egy alap kis szaknyelvet felvehetsz addig ha az angol képzést választod, pl olvasol cikkeket, nézel videókat biológia témában.

Amúgy szerintem Magyarországon annyira nem éri meg angol nyelvűre menni, ha nem egyértelműen az a terved, hogy külföldön tanulsz tovább vagy dolgozol. Nagyobb a választék oktatókból ha a magyar nyelvűre mész.

Ezek általános tapasztalatok amiket leirtam, nem ismerem az általad választott intézményeket. Remélem tud valaki konkrétabban is segíteni neked

dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!