Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME mérnökinfós vagyok, és...

BME mérnökinfós vagyok, és úgy néz ki kénytelen leszek váltani. Átjelentkezéssel vagy újrafelvételizéssel érdemesebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! BME mérnökinfó szakán vagyok elsőéves.

A helyzet az, hogy szerintem nagyon túlvállaltam magam a BME-vel. Úgy jöttem ide, hogy nincs meg az a matekos tudásom, programozási tapasztalatom, ami elvileg itt alap lenne.


Azért jöttem ide, mert összejött bőven a felvételi pontszámom, hogy felvegyenek, és úgy gondoltam, nem árthat, ha egy nagy kihívást kitűzök magam elé. Hát túl naív voltam...


Most a félév végén a 3 legfontosabb tárgyból Prog1, Analízis 1, BSz 1 (7, 6, 6 kredit) nincs meg az aláírásom. Ami hatalmas gond, mert 3. félévben tudnám ezeket a tárgyakat újra felvenni. A 2. félévre így csak 14 teljesített kreditem fog átcsúszni a 33-ból (feltéve ha a maradék két vizsga sikerül...) Azt hiszem ez totális kibukás.


Szóval sok mérlegelés után arra jutottam, hogy jobb lenne itt abbahagyni. Mentálisan is eléggé megviselt a folytonos kudarc, és hogy hiába tanulok 10-20-30 órákat egy ZH előtt, nincs meg az eredménye.


Mindenesetre, Győrbe szeretnék átmenni a Széchenyi István Egyetemre, ugyanígy mérnökinfó szakon. Közelebb van, így nem kell külön fenntartani albérletet sem, és ahogy hallottam jóval teljesíthetőbbek a követelmények.


Ahogy néztem, átjelentkezni csak 2. félév után lehet (vagy van rá mód keresztfélévben?), 2 félév alatt 30 teljesített kredittel. Azzal még nem is lenne gond, szabválokkal és a felvehető kötelező tárgyakkal meglenne. Inkább az a gond, hogy csak önköltséges formában lehet, de azt csak diákhitellel tudnám fedezni, eladósodni viszont nem akarok...


Másik opció lenne, hogy újrafelvételizek, és full gólyaként kezdenék. Ebben az a jó, hogy megmaradhat az állami támogatott helyem, és tudtommal ezzel a képzés végéig maradnék államis.


Mit javasoltok? Lépjek vagy maradjak? Átjelentkezzek, vagy újrafelvételizzek? Szívesen várom BME-sek, egyetemet váltó egyetemisták, Széchenyisek, és mindenki más véleményét.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



dec. 15. 23:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha mindenképpen államis szeretnél lenni, akkor én a helyedben újrafelvételiznék és a már megcsinált tárgyakat elfogadtatnám. (Amelyiket lehet.)
dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

én pl bme gpk-n kezdtem így: első félévben szembesültem, h matek/fizika tudàsom 0, egyszerűen hiànyozott az alaptudàs h megértsem óràn mi van. Ill még egészségügyi baj is volty.szóval tàrgyak nem jöttek össze. Egészségügyi dolgokra hivatkozva tudtam az egész félévet utólagosan passzivàltatni, utàna pedig a kövit is. Így 1 évet szàntam rà h felzarkoztassam magam önfejledztéssel stb. Utàna újrakezdtem és 1 félév csúszàssal de meglett bsc utàna meg msc is.

Szóval csak annyi a lényeg h nem a képességeddel van, hanem h be kell pótolni pàr dolgot(oktatàsi rendszer hibàja), de utàna lehet h menne.


Amúgy az is lehet h màsik egyetem se lenne rossz, pl szegeden nem tudom épp milyen mernokinfo kar van, de alberlet kinalat nagyon jo, es elheto a varos bicajjal közlekedik mindenki. Pl van ilyen szempont is h lehet mas elhetobb varosban jobb kapcsolatokat baratsagokat tudnal kialakitani, mimt ha bme-n lennél, és jövőben ezek pedig jól jönnének (nekem pl ez a bajom h bmen nem sikerült)

dec. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én olyanokat ismerek, akik Győrből váltottak, mert nem voltak elragadtatva a lehetetlen ZH feladatoktól. Egy próbát megér, de aki azt hiszi, hogy a váltástól fog mérnök lenni, az nagyot téved.
dec. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

"Úgy jöttem ide, hogy nincs meg az a matekos tudásom, programozási tapasztalatom, ami elvileg itt alap lenne"

Ami alap lenne? A nulla programozás tudás nincs meg? Ha ez gond, akkor nem hiszem, hogy máshol többre mész. A BME-n nem viccből mondják, hogy nulláról megtanítanak programozni, nagyon sok esetben tényleg ezt teszik.


"hiába tanulok 10-20-30 órákat egy ZH előtt, nincs meg az eredménye."

Mivel ez nem mennyiség. 30 órát 2 nap alatt lehet tanulni és ha gyengébb iskolából jöttél, akkor az semmi.

Mondjuk ha egy héten keresztül napi 12 órát tanulsz (heti 84 óra) és annak nincs eredménye, akkor elfogadom, de te a minimum tanulási mennyiséget nem hoztad össze.


"Mit javasoltok? Lépjek vagy maradjak?"

Ilyen hozzáállással menj máshova, mert láthatóan legközelebb se tervezed beletenni a kellő mennyiséget a tanulásba

Amikor év elején Tevesz elmondja, hogy egész héten tanulni kell, akkor nem túloz. Az órák után kb. napi 6 óra tanulás és hétvégén napi 12, vagyis órákon kívül még heti 54 órát tanulsz és ezt első héttől kezdve kellett volna.

dec. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Én nem bántani akarlak, de 10-20 óra tanulás a ZH előtt az nem valami sok. A 30 kb a beugró.
dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha ennyire rosszul megy a BME, szerintem sincs értelme erőltetni, mert ha maradsz, akkor ilyen rossz eredményekkel óriási eséllyel tanév végén áttesznek költségtérítésesre, és onnantól fizethetsz, mint a katonatiszt, ráadásul szinte biztos, hogy esélytelen leszel a 7 félév alatti végzésre. Én még azt is erősen megfontolnám a helyedben, hogy a második félévet passziváltatom, s inkább önfejlesztéssel tölteném az időt, hogy a SZE később jobban menjen. Ráadásul passzív félév alatt nem fogynak az állami féléveid, és nem tudhatod, hogy később majd nem lesz-e szükséged ezekre. Ha egyetlen aktív államis félév után hagyod ott a BME-t, nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged sem, míg két félév után már igen.


Az SZE-re való átkerülés módját illetően pedig lényegében már magadnak megválaszoltad a kérdést. Az átjelentkezés hatalmas hátránya, hogy költségtérítéses leszel, s ezt nem szeretnéd anyagilag felvállalni, így viszont marad az újrafelvételizés. Ez utóbbinak semmi hátránya nincs, hiszen újrafelvételizés esetén is elfogadtathatod a SZE-n a BME-n teljesített kreditjeidet, s így jó esetben, kis szerencsével akár le is rövidítheted a SZE-n a képzési időt. Továbbá egy SZE-n szerett mérnökinfós diplomával is simán el lehet helyezkedni.

dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Ez a 10-20-30 ora nagyon keves, es mashol sem lesz eleg.
dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ez eldőlt. Átmegyek 3. félév elején a Széchenyire :) A 2. félévet még lehúzom és a 2. féléves tárgyaimból igyekszem megszerezni a kreditet hogy beszámíthassam. És igen, belátom, lehetett volna többet is készülni.


Valószínűleg keveset is mondtam egyébként ezzel a 30 órával. Nyilván a 2-3 kredites tárgyaimra 10 óra tanulás is elég volt tök jó eredményeket produkáltam azokon. Analízisre és társaira 30-nál több is elment, főleg ha belevesszük a pótZH-kat is. De mindez hiába. És ennél többet már képtelen vagyok beletenni. Szabadidőm így is zéró, nincs életem, ha éppen nem az egyetemen vagyok akkor az üres albérletben nyomom az asztalt és tanulok.


Ha ez lustaság, hát legyen. De nem vagyok hajlandó egy szaros diplomába mentálisan belerokkanni, csak azért hogy elmondhassam magamról, hogy a BME-n végeztem.

dec. 16. 17:21
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
dec. 16. 17:25
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként mit takarna a 2. félév utáni visszafizetési kötelezettség?
dec. 16. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!