Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » [Átjelentkezés BME->SZIE]...

[Átjelentkezés BME->SZIE] Keresztfélév vagy újrafelvételizés?

Figyelt kérdés

Otthagyom a BME-t és átmegyek a SZIE-re. Tegyük fel, hogy Keresztfélévben is tudom folytatni a tanulmányaim. Érdemes lenne?


Azért gondolom ezen, mert így egy teljesen ismeretlen társaságba keverednék, ha viszont halasztanék, akkor szervezett keretek között "dobnának be" egy közösségbe.


Szerintetek melyik a jobb?



2018. nov. 8. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, kreditrendszer van, keverednek az évfolyamok. Én nem húznám az időt, minél előbb legyen meg a diploma, csúsztál már eleget így is.
2018. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen szakról váltasz mire, és hogy miért?
2018. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: A helyzet az, hogy egészen biztosan az idén felvett hallgatókból, mindegyik azt gondolta, hogy ő tanulni fog, nem ő lesz benne abban az 50%-ban, aki nem szerzi meg már az első félévben a 30 kreditet, meg abban az 50%-ban sem, aki nem tud diplomát szerezni, pedig ezek között vannak olyanok is akik 420-440 ponttal kerültek be. És akik elvégzik, ők is nagyon sokan 5 év alatt végzik el jó esetben a BSC-t. Nem ér ennyit az egész, főleg ha nem is tudja elvégezni. Nem ér annyit a helyzet, hogy az ember a BME VIK-en kockáztassa az államis féléveit. Semmivel nem gyengébb egy ÓE vagy PE vagy DE diploma ezen a területen, ezeken a helyeken viszont reális esélye van, hogy elvégezi, és ugyanazt a tudást adja.


Kérdező: Nyugodtan válts, amilyen hamar csak tudsz. Teljesen mindegy a társaság, mert ugyanúgy lesznek ott olyan emberek, akik már ismerik egymást, és olyanok is, akik senkit nem ismernek. Ha nem vagy teljesen introvertált, nem lesz gond. De amúgy meg kit érdekel? Tanulni jár oda az ember, nem ismerkedni.

2018. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemeket csak példának írtam, de a SZIE is elég kemény, arra készülj fel. Nekem 3 éve a középsulis programozás tanárom járt oda levelezőn, és elmondása szerint eléggé fingatják az embereket minden szakon a reál tárgyakból.
2018. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Levelezőn fingatják? Jártatok ti valaha egyetemre? Vagy nulla tudásért akartok diplomát?

A levelező napközi egy nappalihoz képest

2018. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első diplomámat levelezőn szereztem, a másodikat nappalin csinálom most 3-ad éves vagyok. A levelező sokkal keményebb volt, ugyanazt kérték számon, mint a nappalisoktól. Bár nem egy egyetemen csinálom, de a levelező tudásomból mindig 5-re vizsgáztam nappalin akár a könyv elővétele nélkül is.... ennyit arról, hogy itt kevesebbet várnak el. EZ HÜLYESÉG! Sőt, mivel feltételezik, hogy a szakmában dolgozol, ezért néha még többet is kérnek, nem szemétségből, hanem mert tudják hogy a munkatapasztalat a legjobb gyakorlat! :)


Úgyhogy szerintem teljesen mindegy, hogy végzed a lényeg a vége úgyis. Tőlem sem kérdezték egyszer sem, hogy nappali vagy levelezős-e a diplomám. Sőt az önéletrajzomba is csak az szerepel, hogy xy egyetem, ettől eddig, ilyen szak pá... ebből sem derül ki. :)

2018. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első diplomát nappalin csináltam, most MSc-t levelezőn.

Lehet csak azért könnyebb, mert szakmába vág, de az elvárások a béka segge alatt. Mármint oké, ha nem abban dolgozol amit tanulsz akkor kell egy kis utánajárás, de maga a számonkérés nem véres, eleve a nehézségi foka a vizsgáknak sem magas, másrészt pedig minden oktató kompromisszumkész, segít stb stb. Szóval sokkal kevesebb energiabefektetés kell hozzá

2018. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!