Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok, ha korrupt...

Hová fordulhatok, ha korrupt vizsgáztatás folyik az egyetemen? Normális válaszokat kérek.

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy bizonyos hallgatóknak általában előre megvannak az írásbeli vizsgákra a kérdések a kidolgozott válaszokkal... más meg tanul becsületesen, hogy szakember legyen. Hová fordulhatok név nélkül (hogy engem ne érjen hátrány ameddig ezen az egyetemen tanulok) olyan külső szervhez, amely ténylegesen vizsgálatot folytat le?

dec. 20. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Az csak neked jó, ha tanulsz is rá..

Én a helyedben nem forszíroznám ezt, van elég gond az ilyen helyeken.

Olyan ember pedig akad bőven mindenhol, akik kicsit könnyebb úton jutottak el oda, ahová más nehezebben.

Légy büszke, haa te szorgos munkával érted el ezt.

dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetem fenntartójához, de nem várnék tőlük sok jót. Ha nagyobb súlyú az ügy, esetleg valamelyik hírportálhoz.
dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Én sem erőltetném.


Más ingyen diplomát kap, stb, stb.


Hiányzik neked a cirkusz?

Akik valami csalárd dolgot csinálnak, azok mögött egészen biztosan van egyfajta védszövetség. A végén még - ha valós is a dolog - még te jössz ki rosszul.

dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az egész ország. Munkahelyed is ilyen lesz nyugi.
dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon nem mindegy, hogy az oktatók adják ki előre a kidolgozott kérdéseket vagy a felsőbbéves hallgatók gyűjtötték össze emlékezetből és adták tovább az utókornak.

Utóbbival szerintem nincs gond, mert sose tudhatod, hogy mikor újítanak be a tanárok, így kénytelen vagy az anyagot is megtanulni rendesen. Nálunk szinte minden vizsgához van ilyen kérdésbank és arra mindenképp hasznos, hogy nagyjából belődd mennyire kérdeznek a részletekbe, illetve ellenőrizd a tudásodat vizsga előtti nap.

Ha viszont az oktatók adják ki előre a kérdéseket az elég durva és valószínűleg azzal se érnél el semmit ha a vezetőséghez fordulnál. Szerencsére a te tudásod attól nem lesz kevesebb, hogy mások elcsalják így a vizsgát. A helyedben én se pazarolnám erre az időmet.

dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
En nem merném az egyetemen jelenteni , félnék hogy engem erne atrocitás miatta. Viszont ha tényleg igaz az ügy, akkor neten, facebookon , e-mailen, hírportálokon anonym módon màr merném jelezni a dolgot.
dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Corvinus? 😅
dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, jóban vagyunk a felsőbbévesekkel, mondják hogy miből mire készüljünk, küldenek korábbi zh-kat ha akad, senki nem gondolja csalásnak, hogy kapcsolatokat építünk ki és kommunikálunk másokkal és nem egyedül akarunk végigcsinálni egy képzést.
dec. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
8: azert az ha korábbi zh sorokat kaptok az nem olyan mintha előre tudnád azt a 10 kérdést amit kapsz holnap... Sok tanár még a weboldalara is rakott ki pár korábbi minta zh sort , készülés gyanánt.
dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Miért akarod beleütni ebbe az orrod? Te ha megkaptad a diplomát egy tanult szakember leszel, aki érti a dolgát, akik viszont végig csalnak azok nem. Nekik lesz ciki egy munkahelyen majd leégni, mert nem értenek semmihez.

Nálunk a családban volt ilyen, aki ugyanígy csinálta végig az egyetemet. Lediplomázott, de semmihez nem ért. Teljesen másban dolgozik, mint a diplomája.

dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!