Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha gazdasági környezetünk...

Ha gazdasági környezetünk (gazdaságtan) ból érettségizek akkor az nekem a továbbiakban mire lesz majd jó? Megérné?

Figyelt kérdés
Közgazdaságtanos vagyok jelenleg, és az a tantárgy megy. Azon gondolkodom, hogy azt választom majd... De nem tudom, hogy jó ötlet e...
2010. okt. 21. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
a szakmában könnyebben elhelyezkedhetsz...
2010. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Lényegében mind1. Mert ha pénzügyi területen akarsz dolgozni, úgyis tovább kell tanulnod. Ha megy a tárgy, akkor nézd meg az előző évek érettségijeit belőle, hogy lásd, azok a feladatok mennyire mennének.

Ami fontos az a gazdasági ismeretek vagy matematika vagy történelem vagy egy idegen nyelv (angol, német, orosz, francia, olasz vagy spanyol) vagy szakmai előkészítő tárgy (közgazdasági alapismeretek, közgazdasági-marketing alapismeretek, vendéglátó-idegenforgalmi alapismeretek) tárgyakból nagyon jól sikerüljön 2, mivel a felvételi pontszámításnál ezek számítanak majd.

2010. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. amúgy csak 10. osztályos vagyok, csak érdekel:)
2010. okt. 21. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok mint te, csak én egy évvel előrébb vagyok már. Én úgy tudom a tanáraimtól hogy a közgáz érettségi elég nehéz és ha tovább akarsz tanulni ebben az irányba, nem árt egy emelt szintű matek sem, plusz a nyelv vizsga sem árt, beleszámít a felvételibe és a diplomához egyébként is kell. Közgáz helyett érettségizhetsz földrajzból az is megfelel a továbbtanuláshoz, én jövőre matek emelt, töri emeltet akarok +választhatónak a közgázt, ebben az évben befejezem az ecdl-t és megkísérlek egy középfokú nyelv vizsgát.


Szerintem még várj egy évet mielőtt eldöntöd, nekünk 11.ben majd kétszer annyi közgáz óránk van mint 10.ben volt, ráadásul most még hozzá jött az eddigiekhez a számvitel is, rendesen kínlódik vele az osztály egy része.

2010. okt. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!