Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Bevállalnátok...

Egyetemisták! Bevállalnátok ugyanarra a hétre 3 vizsgát egymást követő 3 napra?

Figyelt kérdés
Szóval egymást követő napokon lenne egy nehéz vizsga és két könnyebb. Nem ez az első évem, így már van tapasztalatom vizsgázás terén, viszont ilyet még nem csináltam. Az idei tárgyakból olyan szerencsétlenül lettek meghirdetve a vizsgák, a vizsgaidőszak is variálódott: már nem lehet menni a két ünnep között, sem január első hetében. Amiből tudtam, elmentem decemberben, viszont ez a 3 tárgy januárra marad. Az időpontokat tekintve január közepére vannak hirdetve időpontok így egymás mellé, és szintén egymás közelébe január végén. Lehetne, hogy kettőből elmegyek és egyet január végére teszek, de nem akarom addig halasztani, lehet, hogy az már csak ismétlővizsga-alkalom.

dec. 22. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A te döntésed.

A felkészültségeden, ideg-és egészségi állapotodon múlik a döntésed.

Mások ebben nem tudnak segíteni.

dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Már volt két nap alatt 4 vizsgám is, szóval persze, simán. Amúgy nálunk a vizsgaidőszak mindig is ilyen nyomorék volt. Most például december 13-15 között hirdettek vizsgákat, merthogy 18-22 között a záróvizsgák vannak, szóval arra nem hirdettek vizsgaidőpontokat nekünk, mert hát akkor vannak a záróvizsgák.... szóval tulajdonképpen decemberben 13-15 között volt csak hirdetve időpont. Aztán a két ünnep közt nálunk sosem voltak vizsgák, csak januárban. Szóval nálunk mindig is béna ez a vizsgaidőszak, decemberben kb. nem létező, de mivel én nem akarok mindent januárra hagyni, ezért is volt az, hogy idén is 2 nap alatt 4 vizsgám volt decemberben. Én amúgy ilyenkor úgy vagyok vele, hogy megpróbálom, aztán ha nem sikerül, akkor gondolkodom. Én neked is azt mondanám, hogy próbáld meg. Most még csak december van, van időd mindegyikre felkészülni valamilyen szinten.
dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen targyakrol van szo? Es milyen a szamonkeres fajtaja?
dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Részben matekos tárgyakról van szó. A legnehezebb az írásbeli vizsgás, ami a legszárazabb tárgy, ezen tételeket, definíciókat kell szóról szóra leírni, meg néhány példát, ráadásul kiegészül gyakorlati feladatmegoldással is, abban nagyon hülye képletek vannak, amibe könnyen belezavarodik az ember. Puskázni esélytelen (bár nem is szándékozom), a tanár járkálós típus, random padokba benéz - ezt mesélték. 50%-tól van meg a kettes.

A két könnyebb pedig szóbeli, tételsor alapján. Sokkal barátságosabb témák, különösen az egyik tárgy egy nagyon szerethető, rendkívül érdekes tudományág. De a másik sem egy ördögtől való dolog. Ezeknél még a tanár személye is pozitívabb: rugalmas, hallgatóközpontú, tényleg azt nézi, mit tudsz és nem arra van kihegyezve, amit épp nem.

dec. 22. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na én pont ilyet csináltam az elmúlt héten, hogy január elején végezzek is ezzel az egész vizsgaidőszakkal. Igaz, nekem nem ilyen nehézségű tárgyaim és nehézségű vizsgáim voltak, de szerintem vállald be. A legutolsóra úgy mentem be, hogy basszus, megbukok, le kellett volna adni, amíg megtehettem, aztán szépen átmentem és ezzel le is volt róla a gond. Arra viszont számíts, hogy az utolsó vizsga után 2 napig mint akit fejbekólintottak volna, olyan leszel.


Inkább menj el és bukj meg, mintsem halaszd el a végére, hogy aztán erre menjen el az egész januárod, meg még félévkezdés előtt UV-zz, meg kapkodj, hogy úristen, hogy lesz ez meg.


Igen, rizikós volt, ahogy én csináltam, de nagyon örülök, hogy bevállaltam, mert mostmár nyugodtan készülök fel arra az egy nyamvadt maradék szóbelire az ünnepek alatt, és ha az istenek is úgy akarják az egész januáromat valami teljesen másra áldozhatom, mint az egyetem.

dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt olyan is, hogy egy napra vállaltam 3 vizsgát, reggel 8-tól, 10-től és 14-től.. (igen tudom, nem vagyok normális), szóval ez sem lehetetlen, meg tudod csinálni! Hajrá, menj el, mindenképpen meg kell próbálni. Bátraké a szerencse :)
dec. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam már ilyet. Matek szakos voltam, mind matekos táagy volt nyilván. Egy nehéz 6 kreditért (a legnehezebb egész BSC alatt), plusz egy 4 kredites laza meg egy 6 kredites laza. A nehéz volt első nap, arra egy hetet készültem. A másik kettő másnap. A 4 kreditesre kb egy-két órát (prezentációt kellett csinálni, nekem már volt kész anyagon amit csak át kellett formálni), a 6 kreditesre kb egy napot, de nagyon nem produktívan, tekintve, hogy az agyam ki lett facsarva az előző nap miatt. Viszont ezt a tárgyat értettem, készültem rá évközben.


A mumus tárgy 3-as, a másik kettő 5-ös lett.

dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy már eléget tudsz és fogsz tudni pihenni a vizsgák között ( tehát nem sík idegben leszel 3 nap, akkor én bevállalnám.
dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!