Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért lehetett...

Szerintetek miért lehetett sokkal kevesebb 2023ban a ponthatár, mint az előző években? vajon a következő évben is hasonló lesz?

Figyelt kérdés
kinéztem magamnak egy jó kis szakot ahova 2023ban 326ponttal lehetett bekerülni ANA-ra. Előző években 400pont alatt nem is láttam államilag támogatottat. Vajon ez az esés miért lehet és szerintetek ez egyszeri allkalom volt, vagy így marad?

dec. 27. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem megjósólható. Főleg, hogy megint átalakult a rendszer.

Tesóm szakján például minden évben 360 alatt volt a ponthatár 10 éven keresztül, idén pedig hirtelen átlag 30 ponttal megugrott, 392-re. Tehát tavaly sem volt egyöntetűen jellemző a nagy pontcsökkenés.

dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért volt az előző években 400 fölött, mert annyi volt a minimumponthatár, ezt pedig 23-ban eltörölték. De ez igazából egy tipp csak, lehet, hogy ennyivel esett a szak népszerűsége így nem olyan jó eredményekkel is be lehet kerülni.


Szerintem egyébként az idei felvételin is kevesebb lesz a végső ponthatár, hiszen teljesen máshogy számítják a pontokat, sok helyen kedvezőtlenebbül. De igazából amíg nem vagyunk ott, addig ez is csak egy olyan tipp, mint amiket a töri tanárok szoktak tenni az esszékre

dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert 2023-ban eltörölték a minimum ponthatárt. Ettől még népszerűbb szakokon magas maradt,volt ahol még nőtt is. Az idei pontszámítást pedig úgy megkavarták, hogy senki se tudja megtippelni hol mennyi lesz és abszolút értelmetlen is a tavalyival összehasonlítani. Nem irigylem az idén felvételizőket.
dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!