Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás, pontszamítás,...

Továbbtanulás, pontszamítás, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Az egyetem oldalán tanulmányi pontoknál ez van írva: "egy legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy utolsó két (tanult) év végi eredményeinek összegét kettővel meg kell szorozni"


Viszont én középiskolában egyik évbe se tanultam természetudományi tantárgyat (illetve 9.be volt KKT ami ilyen komplex minden volt és 10.be földrajz), hanem magán tanárnál tanultam bioszt, fizikát és kémiát és érettségim is lesz bioszból és kémiából.


De akkor én most jelentkezhetek vagy nem?



Bocs, hogy hosszú és bonyolult.

Köszönöm a segítséget.



dec. 27. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

"Bocs, hogy hosszú és bonyolult."


Ha ez neked hosszú és bonyolult akkor teljesen felesleges jelentkezned egyetemre, 2 hét után kivágnak onnan.

dec. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%

Hahó. Szerintem hasonló a gondunk. Én is megnéztem hogy mi számit ebbe bele. Biosz föci stb. Nekünk is volt KTT meg biosz de az utolsó évben már nem csak 11.ig bezárólag. Milyen suliba jársz? Én szakgimibe és nalunk azért nem volt mert a gyakorlati tárgyak kellettek ezért jegy van félig meddig csak nekem meg érettségim nincsen belöle és baromira mérges vagyok ezért mert ez is pont lenne meg ezen is múlik részben h hova mehetsz tovább tanuli.


Értem a problémát h tanulod de nem suliban és nem tudod felmutatni h tanulnád suliban. De érettségid meg lesz belöle és nem tudod akkor h hogyan töltsed ki. De a magántanár jegyet kapsz rá gondolom?

Suliban, ofödnél utanakérdeztél?

dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
79%

* magántanárnál

Utànanéztél h az adott intézmény, szaka mit követel?

Vagy h legyen emelt stb.

Tehát összefoglalva lesz egy érettségid de nem tudsz beírni a tanult két évig rublikába természettudományi tantárgyat?

Én is csak az utolsó elötti évibe tudtam és úgy nem fogadta el, azt írta h minden rublikát ki kell tölteni🤷🏻‍♂️


Elsö válaszoló kedvességed határtalan!

Nehéz dolog egy ilyennek nekivágni mégpedig két okból

I. Ha nincsen aki segítsen egyedül baromi nehezen boldogul az ember vele föleg ha ilyen reális és jogos gondja van

2. Végül is csak az életét változtathatja meg, jövöröl alkotot képék, életének a formálását. Igenis fontos h hova megy az ember tanulni, nem mindegy h milyen oktatásban részesül.

dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
24%
A tavalyihoz képest meg megint máshogy számítják majd
dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Technikumba járok. Igen lesz érettségim belőle, de nem az iksolába tanulom a tántárgyat mert ott ilyen nincs. Utána néztem a követelményeknek ott találtam ezt a kíírást.
dec. 27. 23:41
 6/9 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, mivel nem tudtál beírni a második rublikába hogyan tudtál pontot számolni/ felvételizni?
dec. 27. 23:43
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Fiam is így volt, két tárgy utolsó évi jegye kellett. Benne is volt tavaly a tájékoztatóban, hogy van egy két évig tanult két utolsó jegye, vagy két egy évig tanult.
dec. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos nálam nem válsztható,hogy 1 évig tanult, mert azzal nem lenne baj. Csak úgye 2 évig ugyanazt a tantárgyat nem tanultam.😥
dec. 28. 10:04
 9/9 anonim válasza:
Milvel nekem nem volt olyan természettudományi tantárgy ami utolsó két évben lett volna sajna nem tudtam vele számolni. De nem minden szaknál kell. Úgyhogy néztem olyat amihez nem kell. Én még nem felvételiztem mert 4+1 évem van úgyhogy idén próbálkozok vele én is. De a természettudományi tantárgya nem számíthatok.😔
jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!