Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni szakdolgoza...

Mire kell figyelni szakdolgozati prezentáció készítése közben? Kérlek, adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Közeleg az államvizsgám, és prezentációt kell készítenem a szakdolgozatomból. Eddig már kismillió kiselőadást csináltam, de ez más, mert ez az első ilyen jellegű az életemben. Tehát az alábbi kérdések merültek fel bennem:


Ugye jól érzem, hogy itt annyira nem fontos a külcsín? Mármint mennyire kell kidekorálnom a prezentációm? Fehér alapon Times New Roman betűk nem lesznek jók? Nem művészeti képzésről beszélünk.


Hogyan tudok kb. 50 oldalt belesüríteni 15 percbe anélkül, hogy kifutnék az időből?


Mennyire részletezzem az irodalmi áttekintés fejezetét? Nem elég csak a bevezetőből és magából a kutatásból elkészíteni az előadást?


Esetleg tippeket, ötleteket tudtok adni nekem, saját tapasztalatok alapján? Tervezek írni a konzulensemnek is, csak nem tudom, ünnepek között foglalkozik-e munkával.



dec. 28. 20:26
 1/1 Metionin ***** válasza:
100%
Nem kell csicsa. Nagy kontrasztos, világos alapon sötét betűs, könnyen olvasható betűtípust használj. Arra figyelj, hogy 1 diára ne menjen 4-5 pontnál több és ne teljes mondatok legyenek, csak címszavak, kifejezések. Inkább rád figyeljenek, ne kelljen olvasniuk, elég, ha a számadatokat, helyszíneket vagy ilyesmiket látják kiírva, ami fölött könnyen elsiklana a figyelem, ha csak hallanák. Teljes mondat max a befejező, összefoglaló diára menjen. Képekkel sem kell túltölteni. Akiknek előadod, elvileg már olvasták, az irodalmi részre általában tojnak, a történelmi stb. áttekintésre is. Bevezetőben is csak a szükséges adatokat mondd el, mi pontosan az, amit kutatsz, miért azt kutatod, mi volt a predikciód. A hangsúlyt magára a kutatásra és az eredményeidre helyezd. Ha van bármilyen kérdésed, írj nyugodtan, én most csinálom a doktorimat, egy rahedli cikk, előadás stb. van mögöttem.
dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!