Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védés, hogy is...

Szakdolgozat védés, hogy is működik ez valójában?

Figyelt kérdés

A mi egyetemünkön elméletileg 3 tanár tartózkodik benn a védés és a záróvizsga során. Közülük 2 a kapott 2 tétel témájának szakértői, a 3. tanár az nem tudni előre, hogy kicsoda.


Viszont a védésem témája elüt a kapható tételek témájától, tehát az ott lévő tanárok akkor nem is lesznek tisztába a védésem témájával, nekem ez igy nagyon furcsán hangzik. Olyan embereknek beszélek róla, akik nem is jártasak a témába.


A 3. tanár lehet kompetens az adott témával, de kétlem, mivel akkor félóránként új tanárnak kéne beülnie.



2018. jan. 8. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tanárok jó esetben elolvassák az összefoglalót és lesz minimális témáról, illetve valamilyen szinten biztos értenek hozzá, így állást tudnak foglalni. A védésnek az a lényege, hogy te előadod a szakdolgozatod témáját úgy, hogy az önmagában megállja a helyét és megfelelő tájékoztatást ad a témáról.
2018. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, nagyon kis szeletet választottam témámnak, ami a szak szempontjából határterület már... Engem a módszertanról kérdeztek, a témát meghallgatták csak és ennyi. Viszont a statisztikai próbák hogyanját és miértjét kérdezgették rendesen, ahhoz minden szakember, aki valaha publikált, valamennyire ért. Tehát ilyenek voltak, hogy miért terveztem akkora elemszámú mintát, mit érzek a kivitelezés hibájának, hogyan kaptam az adott adatokat, miért azt a kérdőívet töltettem ki, mire alapozom az állításom, az mennyire megbízható, ilyesmi. Nem volt vészes, de aki nem magának csinálta a számolást, az nagyon befürödhetett ezzel..
2018. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Aham, értem, köszönöm!


A bírálatot is látni fogják ők, vagy csak a zv-re bocsátott kérdéseket?

2018. jan. 8. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk egy dokumentumban volt a biralat es a feltett kerdesek is, igy lattak azt is.
2018. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!