Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi egyetemre szerinte...

Állatorvosi egyetemre szerintetek van értelme "felnőtt fejjel" (30+, család, gyerekek mellett) jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nagyjából ennyi idő kellett, hogy rájöjjek, mekkora butaságot követtem el, amikor hallgattam az elrettentő szóra, és érettségi után nem állatorvosnak tanultam (mint ahogyan azt egyébként óvodás koromtól kezdve gyakorlatilag 12. osztályos koromig terveztem). Van már munkám, gyerekeim, lakáshitel, stb, szóval úgy egy kialakult életem, így van értelme belekezdeni egy ilyen típusú egyetembe? Jól láttam, hogy levelező szak nincs állatorvosin? És egyáltalán van esély úgy elhelyezkedni valódi állatorvosként, hogy azért már bőven túl lennék a fiatal, kezdő korosztályon? Van bárkinek bármiféle belelátása a témába?
dec. 30. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha komolyan oda tudod tenni magad...
dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Erről lecsúsztál.
dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok állatorvos, de amikor egyetemista voltam, az egyik közeli ismerősöm állatorvosira járt. Az a helyzet, hogy pontosan ugyanolyan nehéz volt nekik, mint nekünk az orvosin. Emlékszem, mennyire stresszes volt az anatómia, élettan, parazitológia szigorlatok előtt. Ha a családod mellett fel tudsz szabadítani annyi időt 11 félévig, hogy ezt végigtold, akkor hajrá, de ha nem, akkor el kell fogadni, hogy ez a hajó elment. Nem akarok ünneprontó lenni, és tudom, hogy manapság divatos a "minden lehetséges, csak hinni kell benne" gondolkodásmód, de egy ilyen vállalkozás előtt azért érdemes racionálisan végiggondolni, hogy mi fér bele, és mi nem.
dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosi diplomával rengeteg helyen el lehet helyezkedni, biztos fogsz találni munkát végzés után. Itt inkább az lehet problémás, hogy az 5.5 éves képzés alatt miből fogsz megélni, mert dolgozni nem igazán lesz időd az órákra járás és a tanulás mellett (természetesen levelezőn nem indul a szak, ilyet feltételezni is nevetséges). Illetve nem tudom mennyi idősek a gyerekeid, de ha még picik akkor ilyen téren is segítségre lesz szükséged, ugyanis sokszor estig órák vannak, sok a gyakorlat is, szóval sok áldozatot fog igényelni ha úgy döntesz, hogy belevágsz.
dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

"Van már munkám, gyerekeim, lakáshitel"


Ha elfelejted a munkádat, rendezed a lakáshitelt, van 5,5 évnyi megélhetéshez megtakarításod és kellően idősek a gyerekeid vagy nem zavar, hogy nem tudsz rájuk kellő időt szentelni akkor vágj bele nyugodtan!


"Jól láttam, hogy levelező szak nincs állatorvosin?"


Nyilván, ez nem egy büfészak vagy bohócképző ahol tömbösített órákban leoktatják az anyagot majd kis készülgetéssel átcsusszansz a vizsgákon és kapsz egy papírt. Nappali képzésformában is sokszor estig tartanak az előadások / gyakorlatok / laborgyakok / szemináriumok és rendszeres tanulás szükséges ahhoz, hogy egyrészt abszolváld az egyetemen másrészt kompetens szakember legyél.

dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Állatorvosira járok. Van aki másoddiplomaként csinálja, van akinek közben született gyermeke, de rendes családos embert én nem ismerek. Illetve egyet, ő már valahol 40 fölött jár, de lemorzsolódott tőlünk, nem tudom, hogy folytatja-e még, vagy feladta.


Az állatorvosi egy orvostudományi kar. Nem lehet levelezőn végezni, vagy te bíznál egy ilyen orvosban?


Teljes embert igénylő szak, minden nap rengeteg óránk van, az 5 napból 5-öt bent kell tölteni legalább 6-8 órákat. Jelenleg hibrid oktatás van, ami azt jelenti, hogy online is követhetőek az előadások, ami valamivel könnyebbség, ha például aznap nincs gyakorlat, így nem feltétlenül kell bejönni, illetve a helyzetedre való tekintettel kérhetsz egyéni tanrendet, ami azt jelenti, hogy más csoport gyakorlatára is elmehetsz, így mondjuk 2-3 napba össze tudod sűríteni legalább a gyakorlatokat.


Ami más kérdés, de ugyanolyan fontos, hogy nézz utána hány támogatott féléved van még, ugyanis egy félév 1.450.000 ft, és 11 van belőle, ha nem csúszol.


+ 100% hogy mellette a teljes állást nem tudod csinálni, maximum részmunkaidőben.


Őszintén én nem tudom elképzelni, hogy családosként belevágjak, nekem sokszor magamra, a szeretteimre, az állataimra nincs elég időm, szerencsére a családom toleráns, de pl párkapcsolatot se tudnék fenntartani mellette.


Van akinek megy, nem vagyunk egyformák.

dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

A tandíj magas lehet. Én az orvosit néztem meg pár éve és kiszámoltam, hogy az elvégzése 15-20 millióba kerülne (csak a tandíj). Az tudja megtenni, aki majdnem milliárdos, mert teljes embert kíván, és rengeteg pénzt.

Csak az első diploma ingyenes.

jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak az első diploma ingyenes."

Ez így ebben a formában nem igaz. Alapvetően 12 támogatott féléve van mindenkinek, de ha valaki 10 félévet meghaladó képzésre jár, akkor az még kap plusz kettőt és azt mindenki maga dönti el, hogy hogyan gazdálkodik ezekkel a félévekkel. Csúszás nélkül ennyiből 2 diploma simán kijöhet (persze nem két orvosi hosszúságú). Illetve ha valaki elhasznált 6 félévet egy alap diplomára, akkor is maradt 8 féléve állatorvosira és csak a maradék 3 félév árát kell zsebből fizetnie (amire szerintem még simán megéri diákhitelt is felvenni ha másképp nem megy, mert végzett állatorvosként ennyit lazán vissza tud fizetni az ember).

jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hajó elment. Ha az egyetem végéig van pénzügyi tartalékod és a gyerekeid nem igényelnek semmilyen törődést, akkor talán van esélyed
febr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!