Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik az emelt...

Hogyan működik az emelt érettségi nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
Ebben az évben fogok érettségizni. Van egy angol felsőfokú nyelvvizsgám, emellett tervezek egy emelt spanyol érettségit és egy emelt történelem érettségit tenni. Viszont mivel spanyol kéttanon vagyok, így lesz egy spanyol felsőfokú nyelvvizsgám is, mivel kettő tantárgyból spanyol nyelvű érettségit kell tennem. Angolból viszont sokkal magabiztosabb a tudásom, mint spanyolból, ami pontszámításnál egy biztosabb pont, hogy felvegyenek. Ha esetlegesen egy emelt angol érettségit teszek, akkor ez ugye kiütné alapból a plusz pontot a nyelvvizsgámra, de ha 3 emelt érettségim lenne ez akkor is így működik? Mivel mind a két tanult nyelvből emelt érettségim lenne és felsőfokú nyelvvizsgám (eredetileg angolból nem terveztem érettségizni, viszont hosszabb átgondolás után ez érné meg), így nem értem, hogy az intézményi pontokat ez hogy változtatja. Számítják-e így a nyelvvizsgám valamelyikből vagy sem? (Corvinus egyik gazdasági szakára szeretnék jelentkezni)

jan. 1. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak egy nyelvvizsgát számítanak bele. Azt hiszem azt, amelyik jobban sikerült
jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy egy nyelvre csak egy jogcímen kaphatsz pontot. Tehát kaphatsz külön angolra és külön spanyolra is, de úgy nem, hogy angolra kapsz az emeltért és a nyelvvizsgáért is.

Az a legbiztosabb, ha mindent feltöltesz, úgyis a neked legkedvezőbben számítják.


Nyelvvizsgánál nem azt számítják, amelyik jobban sikerült, mivel mindegyik sikeresnek számít ha megvan.

jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
jan. 2. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!