Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség, hogy működik?...

Mi a különbség, hogy működik? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Mi a különbség aközött a nyelvvizsga között amit mondjuk az Origo ,vagy Telc,vagy ECL szervez és aközött mint amit az emelt szintű érettségihez kapsz?


Merthogy mindenki elmegy külön nyelvvizsgázni,külön pénzért,de emelt szintű érettségivel kapsz egy nyelvvizsgát is. Van valami különbség esetleg a továbbtanulásnál?



2013. jan. 19. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elmegy, akkor az tapasztalatszerzésnek tökéletes. Tényleg adnak egy B2-est az emelthez?
2013. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen én úgy tudom! :-) És ezért nem értettem,hogyha lehet ingyen is nyelvvizsga akkor miért fizetnek annyian? Vagy ez nem egyszintű?
2013. jan. 19. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van, a legalább 60%-os emelt nyelvi érettségi egyenértékű egy középfokú komplex nyelvvizsgával.

Felvételinél ugyanúgy jár a 28 pont többletpont érte. (De az 50 pluszpont az emelt érettségiért ez esetben nem.)

Azért mennek el sokan külön, mert ott több próbálkozás van, nem baj, ha megbuksz, mert elmehetsz újra. Lehet, hogy könnyebbek is egyes nyelvvizsgák, mint az érettségi.

Illetve így nem rontja le az esetleges rosszabb százalék az érettségi átlagot.

Illetve külföldön nem feltétlenül fogadják el az érettségis nyelvvizsgát, de ez talán kevésbé jelentős.

2013. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért fizetnek inkább külön a nyelvvizsgáért, mert az érettséginél 60%-ot kell elérni, hogy megkapd a nyelvvizsgát. De csak egyetlen egyszer lehet próbálkozni. És ha 59%-os lesz? Akkor már nem kapod meg. Ellenben a nyelvvizsgával még az érettségi időszak előtt tudsz próbálkozni többször is, ha netalántán az egyik része nem sikerülne elsőre.

Meg lehet az emelt angol nehezebb mint egy nyelvvizsga.

2013. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Még valamit.

Sokan már csak érettségi után mennek el nyelvvizsgázni, akiknek már fizetős lenne az érettségi, és esetleg az időpont sem jó.

Akik még nem érettségiztek, azoknak anyagilag valóban megérné jobban ha emelt nyelvi érettségit tennének, de lehet, hogy csak 59% lesz, és akkor sz*pás, mert nincs nyelvvizsga meg pluszpont. Szóval egy biztonságot is ad a külön nyelvvizsga.

2013. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tévedés. én 10.esen csináltam közéfokot telcen, és most 12.ben emelt érettségit. a nyelvvizsga nehezebb volt.
2013. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!