Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerész képzés miért...

Gyógyszerész képzés miért egyetemi ? Csak gyógyszerket keresnek ki és adnak ki. Ez kb. egy délután alatt megtanítható.

Figyelt kérdés
jan. 1. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Kétségtelen.

A probléma akkor kezdődik, amikor a receptre felírt gyógyszerből nincs és megkérdezik, hogy akkor mi vihető helyette.

jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
93%

És szerinted a gyógyszergyárakban/fejlesztő laborokban kik dolgoznak?

Akinek összvissz annyi a feladata, hogy kiadja a cuccost, az gyógyszertári asszisztens, okj-s képzés volt régebben amíg volt okj.

jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
87%
Ugyan annyit kell róla tudni,mint 1 orvosnak.Nem raktári munkások.
jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked csak ennyit jelent. Egyébként sokan nem jutnak el orvoshoz, bemennek, felsorolják a bajaikat és várják a csodát a gyógyszerésztől. Ugyanez ha felirnak egy gyogyszert es nincs keszleten es ajanlaniuk kell egyenertekut. Amugy a borgyogyasz altal feirt specko kremeket is ki kell tudniuk keverni.

Nekem olyan is volt hogy bementem, megmutattam a serulest a boromon es segitettek. Kiderult h fertozes. Ha kivarom a doki rendelesi idejet akkor az egesz fejemet beboritotta volna annyi ido alatt. Kb a patikus olyan mint egy orvos, aki arulja is es nem csak javasolja.

Konkretan omiatta vesznek meg minden veny nelkul kaphato gyogyszert. Ok ajanljak az adott problemara

jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Aki a gyógyszert kiadja, az a gyógyszertári asszisztens. A gyógyszerész gyógyszert is előállít, kikever, szóval azért van " némi" ismerete, fogalma az összetevőkről,kémiai ismeretei vannnak. Na, ahhoz kell a diploma.
jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

A gyógyszerek 99%-át már nem hátul a laborban kutyulják.

Annyiban jogos a kérdés, hogyha van receptem, akkor azt miért nem lehet egy automatánál (is) kiváltani a gyógyszertárkeresés, nyitvatartási-idő figyelés és sorállás helyett?

jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ha már eljutottál addig, hogy ez egy egyetemi képzés, akkor igazán megnézhetted volna azt is, hogy mikből áll. :)
jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező annyi eszed van, mint egy marék molylepkének. Kívánom, hogy ha kiváltasz magadnak három gyógyszert, akkor délután alatt kiképzett gyógyszerész szolgáljon ki. Így feltehetőleg fogalma sem lesz, hogy a három gyógyszered együttes alkalmazásával az együttes hatás halálos.
jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Az ilyen buta emberek hőzöngenének a leghangosabban, ha valamelyik családtagjuk elhullik emberi hiba miatt (méé kapott diplomát, amikó nem is ért hozzá??), elég csak a Covid időszakra gondolni. Igen, egy akkugyárba ahhoz, hogy meghúzz 2 csavart naponta 1000 alkalommal, ahhoz nem kell iskola, de azért vannak olyan szakmák, ahová még mindig szükség van tudásra is.
jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na az ilyen kérdések miatt csomagolja össze sok gyógyszerész és orvos a cuccait és megy külföldre dolgozni. Ezt a kérdést mennyire gondoltad át? Szerinted cukorkákat árulnak egy patikában, amiknek semmi veszélye nincsen?

Egyébként, csak hogy tisztán láss, a gyógyszerészi képzés 5 kemény év, kémiával, hatástannal és orvosi tárgyakkal(nyilván nem azon a szinten). Aki elkezdi annak kb negyede képes befejezni 5 év alatt.

Ezzel a végzettséggel a gyógyszerfejlesztő kutatóig minden lehetsz. Egyébként a patikákban kábszerekkel is foglalkoznak, elfekvőn lévő betegnek szükséges. Szerinted ehhez nem kell szaktudás?

Én elvégeztem, de pont az ilyenek miatt mint te, megy el a kedvem a betegellátástól. Az ápolókat is lenézed a kórházban vagy az eladót a lidl-ben?


Remélem el sem látnak, ha bemész valahova, mert meg sem érdemled.

jan. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!