Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha délután ittam 3 doboz sört...

Ha délután ittam 3 doboz sört akkor bevehetem az esti frontint+Valdoxant vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"A kezelés alatt alkoholt fogyasztani tilos!"


"Egyéb gyógyszerek és a Frontin tabletta


Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.


Fokozódhat a Frontin hatása az alábbi gyógyszerekkel együtt adva:

...

alkoholt tartalmazó készítményekkel

..."


"Frontin szedés ideje alatt az alkohol fogyasztása tilos!"


[link]


Legalább három helyen szerepel a betegtájékoztatóban, hogy NE. Ezek szerint te nem olvastad el, mielőtt elkezdted szedni a gyógyszert.

2020. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Ha délután ittál 3 doboz sört, attól még nyugodtan vedd be az esti gyógyszereidet, ettől nem lesz semmi bajod.

Az alkohol fogyasztása a Frontin alkalmazásával egyidejűleg, hosszú távon, tehát tartósan tilos. Egy alkalom, úgy gondolom semmi problémát nem fog okozni. De azért rendszert ne csinálj belőle!

2020. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

#2


Akkor szólj be az ogyéi-hez, hogy javítsák ki a betegtájékozatót, mert téved. Elvégre, azt csak gyógyszerészek, orvosok írták, gondos ellenőrzések alapján, ők honnan is tudnák?

2020. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

#3

Majd beszólok az ogyéi-hez, hogy javítsák ki a betegtájékoztatót, mert tévednek! Hogy ők honnan is tudnák azt, hogy milyen következményekkel jár 3 doboz sör elfogyasztása + az esti Frontin bevétele, azt nem tudom. Én viszont tudom, hogy semmilyen következménnyel ez nem jár. Bár a hozzászólásomban leírtam, hogy rendszer ne legyen belőle! Lepontoztál, ez akkor is úgy van, ahogy írtam.

2020. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4


Írod itt a hülyeségeidet, csak az a baj, hogy gyógyszerekről beszélünk.


"Én viszont tudom, hogy semmilyen következménnyel ez nem jár."


Jó! Akkor kezdjük ott:


- hány éves vagy

- milyen nemű

- milyen súlyú

- van-e valamilyen szervi problémád


Ezek nagy mértékben befolyásolják, kinek hogy hat a gyógyszer+pia kombó. Ami neked egy kis álmosságot okoz, attól más könnyen rosszul lehet.


"ők honnan is tudnák azt, hogy milyen következményekkel jár 3 doboz sör elfogyasztása + az esti Frontin bevétele"


Valószínűleg egyrészt vannak erre megfelelő tesztelési módszerek, másrészt a mellékhatásokat bejelenteni is szokták. Nem kérek számon mindenesetre olyan dolgokat, amiket nem értek, csak azért, mert laikus vagyok a témában, nem állok le vitatkozni egy csillagásszal, hogy de honnan a f@szomból tudnád te azt, hogy a világegyetem tágul.

2020. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

#5

Én meg olyan emberekkel nem állok le vitatkozni, akik vulgáris kifejezéseket - nem hogy szóban -, hanem még írásban is képesek használni!

És igen, a világegyetem tágul, csak sajnos a benne élő emberek agya az egyre szűkül, Frontin ide, vagy oda.

2020. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

#6


Jó, én csak örülök, ha nem akadékoskodsz tovább :) Érdekes, hogy az egész válaszból csak a káromkodás szúrt szemet, ezek szerint a lényeget nem igazán sikerült megragadnod. Akkor mondom így: lehet, hogy vulgáris kifejezést használtam, te viszont önkritika nélkül az egészségre potenciálisan tanácsokat adsz egy embertársadnak. Melyik a jobb?


Személyeskedhetsz, de ha nem hozol valami használható ellenérvet arra, miért nincs igazam, akkor a te tanácsod még annyit sem ér, mint az én "vulgáris" kifejezést tartalmazó válaszom.

2020. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*az egészségre potenciálisan káros tanácsokat
2020. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazából most nincs is szükségem a frontinra de az antidepresszánst (valdoxan) bevehetem? Már nagyon bánom azt a sört
2020. jún. 6. 22:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Erről ennyit találtam:


"A Valdoxan egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A Valdoxan-kezelés ideje alatt nem tanácsos alkoholt fogyasztani."


Továbbá:


"Ha elfelejtette bevenni a Valdoxant

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Egyszerűen csak vegye be a következő adagot a megszokott időben."


[link]


Vagyis kihagyhatsz egy napot, én nem venném be ma már a helyedben.


(Egyébként ha nincs meg a gyógyszerhez a betegtájékoztatód, akkor csak beírod a keresőbe a gyógyszer nevét, és mögé hogy betegtájékoztató, vagy hogy webbeteg, és megtalálod online. Pl. Valdoxan webbeteg)

2020. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!