Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az lenne a problémám, hogy...

Az lenne a problémám, hogy egyszerűen elvagyok veszve és nemtudom mit szeretnék. Biosz-kémia emelt fokon vagyok, de őszintén nem vágyom ehhez fajta munkához. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Persze jól hangzik minden nagy cél, de az odavezető út az egyáltalán nem tetszik és nem élvezném.

Őszíntén fura a gondolkodásom amióta egy videót láttam, ahol aztmondtak "Tegyünk olyat amiért megmarad a nevünk", ezt szeretném, de közben nem is? Szeretnék egy boldog életet, jó munkával, amivel jól is keresnék, de nemtudom miaz? Gondolkodtam a jogászaton, animátoron, grafikuson, de valahogy valami visszatart. Egy érzés ami azt sugallja, hogy ismert szeretnék lenni és figyelmet akarok kapni az emberektől. Rosszul érzem magam emiatt mert elég furán jön le és őszintén nemtudom mit tegyek, érezzek.

Mikor elkezdtem a szakot, a kémiával akartam továbbmenni, de nemtudom elképzelni azt, hogy mindennap azt csinálom, nemtudom, mit élveznék a legjobban? Szeretem a változatosságot és a kihívásokat, és ehhez hasonló munkát szeretnék.El vagyok veszve ebben a gondolatban, és az idő is szorít. 11.-es vagyok, hamarosan érettségitem. Biológiából és Kémiából emelten, de mi értelme, ha nem is biztos azzal szeretnék továbbmenni? És ha emiatt középen fogok érettségizni, amit majd megbánok? Nemtudom mi legyen az első nézőpont, hogy élvezzem? Vagy hogy sok pénzt keressek? Vagy hogy valami olyat tegyek, amellyel segíthetek az embereknek? A fejlődésnek?



jan. 4. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy pályaválasztási tanácsadóhoz.

Jogot, orvosit nem ajánlom, csak ha nagyon elhivatott vagy, máshogy nem menne. Főleg ha nem érdekel igazán.

Böngészd a felvi.hu szakjait. Az se biztos hogy tovább kell tanulnod ha az ismertség a cél.

jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nemtudom mi legyen az első nézőpont, hogy élvezzem? Vagy hogy sok pénzt keressek?"


Ezt a 2 dolgot próbáld meg harmonizálni. Annak semmi értelme, hogy sok pénzt keresel de napi szinten olyan munkát végzel ami egy kínszenvedés / nem szereted amit csinálsz, így gyorsan ki lehet égni. Annak pedig szintén nincs értelme, hogy olyat csinálj amit nagyon szeretsz de cserébe éhenhalj (az ilyet tartsd meg hobbinak / hobbiként foglalkozz a területtel).

jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"ismert szeretnék lenni és figyelmet akarok kapni az emberektől."

Szerintem ráérsz még dönteni, ne izgasd magad emiatt. Csináld azt, amit szeretsz, és amiben jó vagy.

Figyelmet már most is kaphatsz - család, barátok, iskola, stb.

jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ez a figyelemkapás érdekes kérdés felőlem, mert úgy érzem hogy ez csak most tiniként van így. Rendes felnőttként ha elképzelem magam biztos azt akarom majd, mint mindenki más. Nyugodt, boldog életet a családommal.

Ezértsem szeretnék rossz döntést hozni

jan. 5. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mindig jó, ami van, és örülsz a változásnak, és akkor is jó lesz, akkor mindig jó lesz. Ma a mai napod legyen jó, és így tovább. Nem kell most egy életre döntened. Még sokat fogsz változni, és új dolgok jönnek majd szembe veled. Ha minden napod jó, akkor az egész életed jó, nem?
jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!