Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmunkás végzettség az...

Szakmunkás végzettség az okj-ban (mostani felnőtt rendszer) szerzett bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Kérlek, válaszoljatok értelmesen, mert neten erre vonatkozóan csak vitákat találtam..


Tehát a kérdés az, hogy ha beiratkozom egy mittudomén.. egy szakács képzésre felnőtt rendszerben, ami 6 hónap alatt kék fedlapos bizonyítványt ad, akkor "szakmunkás képző" végzettségem lesz?


Másik kérdés, hogy ez középfokú végzettségnek számít e? De inkább az első kérdés dominál nekem.


Most járok egy OKJ képzésre és nem tudom, hogy ezzel "középfokú végzettséget" igénylő munkahelyre beadhatom e az önéletrajzom.



jan. 4. 22:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet H*lye példa volt a szakács, legyen inkább kőműves...
jan. 4. 22:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az OKJ megszűnt, nem járhatsz már OKJ képzésre. A szakképesítéseknek és a szakmáknak is kék fedlapja van, sőt érettségi és diploma is van kék fedlappal, szóval ettől nem lettünk okosabbak.


A törvény szerint a képzési idő 40%-ra redukálható, közismereti képzés nélkül 2 év egy szakma, annak 40%-a nem hat hónap. Bár akár lehet, ha előismeretet beszámítanak és ágazati alapképzés alól felmentenek, de eleve így hirdetni egy képzést felvet kérdéseket...


De ha mondjuk egy év alatt szerzel kőműves szakmát, akkor azzal például nem jelentkezhetsz "szakmával két év alatt érettségit" programba, mert ahhoz a három év közismeret is kell.


Középfokú szakképzettséged lesz, de nem lesz középfokú iskolai végzettséged. Ha a kőműves szakmát 3 éves, közismeretet is tartalmazó képzésben szerzi valaki, akkor középfokú iskolai végzettsége is lesz (ez sokan nem hiszik el, mert régebben nem így volt, de a mai jogszabályok alapján így van)

jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy végeztem mint villanyszerelő 2010-ben hogy 3 év volt a szakma /itt csak szakmai tárgyak voltak/ és előtte 9. és 10. osztályt kellett elvégezni /itt voltak közismereti tárgyak/.

Akkor ez most mi?

jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Az iskolai végzettséged szakiskola. A szakképesítésed pedig villanyszerelő.


A 2-es válaszoló írta jól: ha valaki pl elvégez egy kőműves szakmát 6 hónapos gyorstalpalón úgy, hogy 8 általános a legmagasabb végzettsége, attól még ugyanúgy 8 általánosa marad, csak a szakképesítése lesz kőműves.

jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!