Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az NKP.hu-n mit jelent az,...

Az NKP.hu-n mit jelent az, hogy egy adott tárgy tankönyvének van A és B verziója? Melyikből érdemes tanulni, ha emelt szintű érettségit szeretnék csinálni?

Figyelt kérdés
Magyarból szeretnék jövőre emeltezni. Néztem az NKP.hu oldalán a tankönyveket és látom, hogy a legtöbb tárgyból 2 verzió van. Melyikből célszerű tanulni az emelthez? A vagy B?

jan. 5. 17:23
 1/1 hannna099 válasza:

Szerintem ezen ne akadj fent. Többre mész hogyha a követelmények szerint tanulsz. Emelt érettségire a konkrét (szóbeli) kérdéseket ugye nem írhatják ki, de a témaköröket megadják. Ez az oktatas.hu-n fent kell hogy legyen, mind az írásbeli, mind a szóbeli témakörei. És maguk a tankönyvek se biztos, hogy lefedik az egészet, hűen a témához, az újabb tankönyvek messze híresek arról hogy nem a legjobb minőségűek. Kérj el kidolgozott témaköröket ismerősöktől, felsőbbévesektől vagy akár facebook csoportokban, keresd ki a saját információidat, nézz youtube videókat, de legfőképpen ne izguld túl az egészet, mert hidd el (és tudom hogy így előtte nagyon nehéz) de semmi ijesztő nincsen benne. Nem tudom hogy az újabb vagy a régi NAT szerint érettségizel, de ha a régi szerint akkor mindenképpen nézd meg a régebbi évek feladatsorait. Az érettségi félig szól a tudásodról, félig pedig arról hogy mennyire ismered a séma-feladatokat.

Ha viszont mindenképpen tankönyvből szeretnél, akkor azt ajánlom hogy mind a kettőből. Ha egy téma benne van mindkettőben, hasonlítsd össze őket, úgy kerekebb lesz a kép. Ne aggódj, és ne felejts el pihenni azért a sok tanulás közben!

jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!