Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen mit jelent a 6...

Az egyetemen mit jelent a 6 fél év? Hány évembe fog kerülni hogy letegyek egy szakmát?

Figyelt kérdés
Az ekére szeretnék menni viszont kíváncsi vagyok arra is hogy van e még alkalmassági vagy mekkora baj az ha van egy kis diszlexiám?

jan. 6. 04:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1 tanév 2 félévből áll, tehát ha nem csúszol (buksz meg), akkor 3 evedbe fog kerülni.

Szakmát ne egyetemen akarj szerezni, az ettől teljesen független.

A diszlexia pedig teljesen egyetem és szakfüggő. Ha jól tudom, akkor tudsz oda felvételizni, ha nincs a szak leírásában, hogy kizáró ok

jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ne menj egyetemre, ha azt kell magyarázni, hogy 6 félév hány év.
jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A "kis diszlexia" mit jelent? Van róla szakértői véleményed vagy nincs?
jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs róla szakértői véleményem viszont észre veszem magamon
jan. 6. 20:25
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha nincs róla szakértői véleményed akkor konkrétan nincs. Vagy ha szerinted van akkor ne erőltesd az egyetemet 💁‍♀️
jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Bocsi, de ez az "észre veszem magamon" engem személy szerint ki tud akasztani. Dolgozok többek között diszlexiás gyerekekkel is, akiknek nem csak "kis diszlexiájuk" van, hanem rendes, megyei szakértői bizottság által kiállított szakértői véleményük, amit x évente rendszeresen felülvizsgálnak. Az iskolában csomó problémájuk van, azért is lettek beküldve szakértői vizsgálatra, ahol végül diagnózist kaptak. Olyan, hogy "kis diszlexia" nincs. Vagy diszlexiás vagy, vagy esetleg tanulási nehézséged van, vagy semmi. Ez majdnem az a kategória, mint amikor valakinek rossz napja van, és benyögi, hogy depressziós. Majd ha a tünetek teljesülése alapján egy pszichiáter kijelenti rólad, hogy depressziós vagy, akkor dobálózhatsz ezzel a kifejezéssel. De az, hogy te laikusként mit veszel észre magadon, az nem egy diagnózis, és nem is kéne annak nevezni. Félre ne érts, lehet, hogy ha megnézetnéd, kiderülne, hogy diszlexiás vagy, nem ebben kételkedek (bár a közoktatásban azért manapság nehéz 12 évet úgy átvészelni, hogy senkinek ne tűnjön fel egy diszlexia). Csak annyi helyen látom, hogy mindenki az internet segítségével magára aggat különböző diagnózisokat egy-két tünet alapján, hogy az már nagyon felhúz. Ha azt írod, hogy téveszted a betűket, vagy nehezen megy a helyesírás vagy az olvasás, az egy dolog. De amíg nincs róla papírod (és úgy tűnik, nincs is folyamatban, hogy legyen), addig NEM vagy diszlexiás.
jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Aki keveset olvasott életében, kisgyerek korában nem tanult meg rendesen olvasni, mert nem követelték meg a szülők, vagy rosszul próbálták az olvasásra ránevelni, annak van "diszlexiája", én a nem kis fokú diszlexiára is ezt mondom. Viszont a helyesírásod is hagy kívánnivalót maga után.

Az ekére nevű egyetem mit takar?

jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Feltételezem, hogy az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem:')

Azért sírok mert még a mozaikszót sem bírja leírni jól. A Google simán EKE-t nem ismer

jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 A diszlexiát már olvasni nem tudó óvodásoknál is előre lehet jelezni, mert pl. gyakran tévesztik az irányokat. Idegrendszeri okai vannak, nem ennyiből áll, hogy valaki "nem tanult meg rendesen olvasni". Nyilván sok gyerek van, akin abszolút nem segít a környezete (szülők, óvónők, tanárok) ilyen szempontból, nem gyakorolnak vele, vagy legalábbis nem megfelelően, de nem lehet azt kijelenteni, hogy az lesz diszlexiás, akit rosszul tanítanak olvasni, mert ez így, ilyen formában nem igaz.
jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!