Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik könnyebb...

Szerintetek melyik könnyebb tanári szak ezek közül?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan rangsorolnátok? Tény, egyénfüggő is, de nagyjából azért mégis kíváncsi lennék egy rangsorra. Töri, etika, könyvtáros, hon és népismeret. Ezek érdekelnének a fizika mellett.
jan. 7. 02:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyan válaszokat nem kérnék, ha egy mód van rá, hogy ne menjek tanárnak.
jan. 7. 02:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizika mellé miért nem matekot vagy kémiát választasz? De szerintem ezek közül egyedül a törinek van értelme.
jan. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért a törire sokan mondják, hogy brutál, elég nagy a lemorzsolódás is.
jan. 7. 02:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legkönnyebb szerintem az etika, de azzal nem fogsz sokra menni.
jan. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Etika, hon és népismeret, könyvtár, töri a sorrend a könnyűtöl a nehezebb felé haladva. Egyik szak sem piacképes.
jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Etikát meg hon-és népismeretet nem választanék. Olyan gyakran változott az elmúlt években ezeknek a tárgyaknak a neve, tartalma, hogy félő, hogy megint változni fog és akkor pórul járhatsz. Könyvtáros tanár szintén hasonló, építik lefelé a könyvtárakat az iskolákban, nincs értelme elvégezni. Egyedül talán a töri szaknak lenne értelme. Ezek közül viszont egyik sem piacképes, főleg a tanári pályán kívül. A fizika az igen.

A nehézséget megítélni nem könnyű, valószínűleg az etika a legkönnyebb, mert össze-vissza variálnak vele, nincs benne konkrétum igazán. A töri elég részletes és nagy lexikális tudást igényel, a könyvtár talán annál kevesebbet, de azt sem gondolom annyira könnyűnek. A hon-és népismeret teljesen kiesik a látókörömből, azt nem tudom.

De amúgy hiába kérted, pedagógusként muszáj leírnom: ebbe a szakmába kar annyi évet és energiát ölni, amennyi szükséges hozzá. Ne csináld. Ha vége a gyesnek, én sem megyek vissza.

jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor marad a járműmérnöki, mint B terv. Gyanítom, hogy ha nem is sokkal, de azért kevesebb energiával elvégezhető, mint egy tanári. Ha számításba veszem, hogy a tanári jó esetben is 5 év, plusz a 2 szak mellett még ott lennének a különféle pedes, pszihós tárgyak is. Aztán lehet rosszul gondolom.
jan. 8. 00:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért olyan szakot keresel ami a legkevesebb munkával elvégezhető, miért nem azt ami a legjobban érdekel?
jan. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!