Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanítóból tanár, hogyan?

Tanítóból tanár, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 4 éves tanító képzés után, hogyan lehetnék angol tanár?


Ez esetben is 5 éves képzést kellene elvégeznem vagy valamilyen mesterképzést 2-3 év alatt?


Ha lehetséges lehetnék simán angol tanár vagy ugyanúgy 2 szakot kellene választanom, mintha egyből osztatlan tanárnak jelentkeznék?



jan. 8. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
"angol tanár" legfeljebb a következő életedben leszel. Angoltanárrá váláshoz pedig a felvi.hu-n található információkból tudsz tájékozódni.
jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu

Vannak ráépülő rövidciklusú képzések. Én angol művteres tanítóként két év alatt végeztem el az angol szakos tanárit. Ezzel nyolcadikig taníthatok, a művterrel csak hatodikig. Elvileg!

Azonban nézz utána az új rendeleteknek, elvileg január 1 óta a tanítók bármilyen tantárgyat taníthatnak nyolcadikig.

jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok, nem kell osztatlan két szak, hiszen ez csak kiegészítés meglévő pedagógiai végzettség mellé.
jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm kettes a választ


Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést, arra lennék kíváncsi, hogy egy tanító végezhet e olyan képzést, amitől középiskolában is taníthat vagy az teljesen más szak és +5 év?

jan. 9. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, olyan jellegű rövidciklusú is volt/van, csak az 3 év talán? Ebben nem vagyok biztos.
jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!