Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályáztam pár éve a Klebelsber...

Pályáztam pár éve a Klebelsberg ösztöndíjra, amit meg is kaptam, viszont a státusztörvény és tervezett doktori továbbtanulás miatt nem szeretnék állami iskolában tanítani, így milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék középiskolában tanítani, de csak óraadóként, mivel nem lenne időm a doktori képzés mellett ennél többre. Emellett azt sem tartom fernek, hogy utólag ismertetett jogszabályokhoz kell alkalmazkodnom. Ráadásul szeretnék a 6 év egyetem után 1 vagy 2 évet kihagyni, mielőtt folytatom a tanulmányaimat doktorin. Azt tudom, hogy ha tovább tanulok, automatikusan szünetel a törlesztés/munkakötelezettség, de ebben az esetben is? Illetve, ha utána kutatóként szeretnék dolgozni, akkor sem lenne kapacitásom főállásban dolgozni középiskolában. Visszafizetni nem tudnám egy összegben az ösztöndíjat, és csak kérvényezéssel lehet részletfizetést kapni, amit ugye vagy megadnak vagy nem... Valaki tud esetleg jó megoldást erre a helyzetre? Vagy van esetleg tapasztalat, milyen indokot fogadnak el, ha részletfizetést kérnék és visszafizetném az ösztöndíjat?

jan. 10. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már egyházi iskolába is jó
jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell megindokolni, ha nem tanítasz, a szerződést megszegted és az ösztöndíjat visszafizettetik.
jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm! A második válaszoló nem a kérdésre válaszolt. Nem a visszafizetés volt kérdéses, hanem a részletekben való visszafizetés módja, amihez indokolni kell a kérvényt.
jan. 10. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérelemben azt kell leírni, hogy miért okoz problémát az egyösszegű visszafizetés. Ezt fogják elbírálni, a szerződés szegés okai nem relevánsak.A kérelmet a KÖB BÍRÁLJA EL. hA POZÍTÍV Az elbirálás, előírják a havi összeget és ezt minden hónap 15-ig kell átutalni.
jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!