Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógusként felmondász, ha...

Pedagógusként felmondász, ha életbe lép a státusztörvény?

Figyelt kérdés
Életkorra, szakra is kíváncsi lennék, ill. hogy mi a terved ezután.

2023. jún. 9. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
*felmondasz
2023. jún. 9. 19:12
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

35 vagyok, van egy enyhén sérült, 8 éves, elsős fiam. Egyedül nevelem, így praktikus a tanárság, hiszen nagyjából együtt vannak a szüneteink.

De amint nagyobb lesz, elmegyek inkább műszakolni. Elegem van ebből a cirkuszból, hogy mindenki lenéz, mert "csak" egy tanár vagyok. Megalázó ma Magyarországon tanárnak lenni.


Úgyhogy nem, nem mondok fel még most, de pár éven belül mindenképp.

2023. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

47 éves matektanár vagyok. Úgy érzem hogy ennyi idősen már nem tudnék más pályára menni így a státusztörvény miatt nem mondok fel. Ha 15 évvel fiatalabb lennék akkor elhagynám a pedagógus pályát.


Az veszem észre hogy a környezetemben a tanárok a rosszabb iskolákból átigazolnak a jobb suliba. Én is ezt teszem, mert éppen iskolát váltok. Bejelentettem 1 hete a főnökömnek hogy augusztustól másik iskolában leszek. Hirdetik minden felületen az állásomat de eddig még érdeklődő sem volt.

2023. jún. 10. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Data Scientist ***** válasza:
100%

3. Én 46 évesen kezdtem el új egyetemre járni, 47 évesen már az új szakmámban dolgoztam, és idén nyáron, 49 évesen végzek az egyetemmel (3 éves szak).


Te is megteheted, hogy elvégzel egy 1 éves mesterszakot, közben tanulsz a nyáron egy kis adatelemzést, és szeptembertől keresel adatelemző munkát, a jelenlegi fizetésed minimum duplájáért.


Én megértem, ha nehéz ennyi év után mozdulni, a gyerekeket se akarod otthagyni, de – az ajtó nyitva áll.

2023. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
13%
2-3 látom kifogás mindig mindenre van, csak változni, változtatni ne kelljen. Én azt gondolom, meg is érdemlitek a sorsotokat, szerencsétlen diákokat sajnálom, akiket ilyen tehetetlenek tanitanak bármire.
2023. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én lépni fogok. A gyomrom ezt már nem veszi be.

Az idősebb kollégáim persze mind maradnak, lapítanak...és győzködnek, hogy gondoljam át alaposan, mert ,,feladom a hivatásommal együtt az elveimet". Na hát erről nekem nagyon más a véleményem.

2023. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt. 30 leszek, négy éve dolgozom gyógypedagógusként. Átmenetileg valami multi lesz szerintem a megoldás. Bár se testem, se lelkem nem kívánja...és a nyelvet is nagyon fel kell hoznom a nyár folyamán.
2023. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
100%

Megvárom a törvény pontos szövegét.

Elolvasom. Aztán döntök.

De valószínűleg maradok.

37 F.

2023. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!