Tanfolyam ingyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, létezik még bármiféle tanfolyam ingyen? A munkaügyi központban megszűntek elvileg, máshol pedig nem találtam.
jan. 11. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb esetben ingyen csak beugró szintű tanfolyamok vannak, amik megismertetnek egy terület alapjaival, és ha tetszik, fizethetsz egy rendes tanfolyamért (pl. legutóbb Power BI-t láttam). Angol nyelven nagyon sok online elvégezhető van, amik a végén tanúsítványt is adnak. Magyar nyelven is akad, de sajnos ritka.

Olyan államilag támogatott képzések már nincsenek, mint anno a munkaügyiben volt. Különböző szervek ettől függetlenül szervezhetnek ilyeneket, mint ahogy ők is: [link] csak nem biztos, hogy ez épp az érdeklődésed témáiba vág, vagy az adot helyszín közelében élsz, és szeretnél 1-1 ilyen képzésre hónapokat, éveket elpazarolni nappali rendszerű oktatásban.

jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 az angol nyelvűeket fel tudnám használni itthon munkakeresésnél, előny lenne?
jan. 11. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Itthon előny biztosan nem. Viszont hátrány sem, sőt, ha értelmes a toborzó, azt észre veheti belőle, hogy szorgalmas vagy. Viszont sok esetben kevés az a tudás, amit ezek által kapsz. Nem számítanak teljesértékű képzésnek, és nem is tudják gyakorlatban hova tenni, mert nem ad konkrét, kézzelfogható végzettséget.

Nekem körülbelül 30 tanúsítvány van feltüntetve LinkedIn-en, de az összes együtt nem ér annyit, mint ha csak 2 komolyabb lenne. Iskolai végzettség nélkül, csak a tanúsítványokat feltüntetve nem vennének fel olyan területre, amiből azok származnak.

Elvégeztem a Google-féle digitális marketing alapjait is. Alapvető dolgokat megtanultam, de amiről a szakma szól, az jóval összetettebb ennél. Tudok lobogtatni egy tanúsítványt, de minek.

Én már dolgozom, de ha jelen körülmények közt visszamehetnék oda, amikor még nem dolgoztam, kipróbálnék egy olyan nappali rendszerű képzést, ami a végén garantálja a munkalehetőséget a jobbaknak. Vagy olyat, ami majd a tanfolyam utáni fizetésedből utólag vonja le a tanfolyam díját. Mert ha szar munkád is lesz utána, de az úton leszel, és könnyebben válthatsz, mint ha csak így tapogatsz jobbra-balra, és nem tudod, mihez kezdj.

jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ:)
jan. 11. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!