Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-s hallgatók segítségét...

SZTE-s hallgatók segítségét kérném. Hogyan tudok tájékozódni az SZTE honlapján?

Figyelt kérdés

Első féléves gyógytornász hallgató vagyok. Most a messenger csoportunkban azt próbálják kisakkozni, hogy honnan tudjuk hogy egy tárgy csúszó tárgy-e vagy sem. Úgy értem, hogy fel lehet-e venni a következő szemeszterben párhuzamosan a ráépülővel, vagy muszáj hogy meglegyen belőle a vizsga, és így akkor csúszik egy félév.

Ez az általános és személyiséglélektan lenne. Megnéztem a honlapon, hogy a második szemeszternél van egy ráépülő tárgy, és előfeltétele ez a személyiséglélektan, viszont a vizsgafeltételnél pedig nincs semmi. Ezt most nem értem, hogy akkor hogy van.

Valaki, aki ebben már járatos, tudna segíteni nekem ebben? Még nem vagyok benne ezekben a dolgokban igazán.


Előre is köszönöm a segítséget!



#SZTE #vizsgaidőszak #szemeszter #Általános és személyiséglélektan
jan. 12. 07:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

" Úgy értem, hogy fel lehet-e venni a következő szemeszterben párhuzamosan a ráépülővel"

Fix nem. Azért alapozó az egyik és a másik ráépülő, mert hiányos lenne a tudásod, ha a ráépülőt az alapozó általi tudás nélkül kezdenéd el.

jan. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Ha előfeltétel, akkor nem tudjátok felvenni a második részt, amíg nincs meg az első.


Egyébként:

Vizsgafeltétel - fel lehet venni vizsgakurzusként a tárgy mellett azt, amire épül, de vizsgázni csak akkor tudsz belőle, ha előbb levizsgázol a korábbi tárgyból

Előfeltétel - nem csak vizsgázni nem tudsz, míg nincs meg a tárgy, amire épül, hanem már fel se tudod venni a ráépülős tárgyat, míg a másikat nem teljesíted.

jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az előfeltétel egy erősebb tiltás, azért üres a vizsgafeltétel rész, mert nincs értelme odaírni, hisz fel se tudod venni a tárgyat, ha nincs meg az előzménye.
jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!